Czytasz
Warszawa w prestiżowym gronie. To w tych miastach żyje się najlepiej

Warszawa w prestiżowym gronie. To w tych miastach żyje się najlepiej

Warszawa

Które miasta na świecie oferują najlepsze warunki życia? Firma doradcza Resonance opublikowała najnowszą edycję swojego rocznego zestawienia miast najbardziej przyjaznych, rozwiniętych i komfortowych do życia. Warszawa pokonała takie miasta jak Kopenhaga, Oslo czy Frankfurt.

Warszawa znajduje się wśród najbardziej pożądanych miejsc na świecie, przyciągających zarówno turystów, jak i osoby chcące tam osiedlić się na stałe. Analitycy z Resonance przedstawili raport. Skupiono się na 100 czołowych miastach, ocenianych pod kątem jakości życia, sympatii mieszkańców oraz opinii turystów. Nasza stolica plasuje się 50 miast najlepszych do życia.

Metody mierzenia dobrobytu

Podczas tworzenia rankingu przeanalizowano niemal 300 miast z różnych zakątków globu. Bazując na danych statystycznych, takich jak na przykład recenzje w Google, Tripadvisor oraz media społecznościowe, zdefiniowano trzy główne kryteria oceny miast. Ocena opierała się na następujących cechach: sympatia mieszkańców i odwiedzających, jakość życia oraz stopień rozwoju. Badano różne aspekty: udogodnienia, tereny zielone, komunikacja publiczna, zabytki i inne czynniki demograficzne oraz ekonomiczne.

Warszawa w top 40

W aktualnej edycji zestawienia Warszawa zajmuje 40. miejsce, wyprzedzając miasta takie jak Kopenhaga, Oslo czy Frankfurt. W raporcie podkreślono, że jest atrakcyjna dla biznesmenów i chwalono ją za wysoki poziom edukacji mieszkańców oraz rozwój kulturalny i komunikacyjny.

Co więcej, Kraków plasuje się na 82. miejscu. Autorzy zwrócili uwagę na bogactwo zabytków w tym mieście, podkreślając także jego rosnące znaczenie jako centrum technologicznego.

W rankingu Najlepsze Miasta Świata 2023 na czele listy stoi Londyn. Pomimo wyzwań związanych z pandemią i Brexitem stolica Wielkiej Brytanii utrzymuje pierwsze miejsce już dziewiąty rok z rzędu. Paryż i Nowy Jork zajęły kolejne miejsca. Z europejskich miast w rankingu znajdują się także m.in. Barcelona, Amsterdam i Rzym, które zdobyły wyższą pozycję niż Warszawa.

Tutaj przeczytacie, co ciekawego Warszawa ma do zaoferowania

Miasta najbardziej nadające się do życia według raportu World’s Best Cities 2023:

1. Londyn

2. Paryż

3. Nowy Jork

4. Tokio

5. Singapur

6. Dubaj

Sprawdź też

7. San Francisco

8. Barcelona

9. Amsterdam

10. Seul

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone