Czytasz
Nie tylko Pozdro Techno i Salon Ambientu. Sprawdzamy wszystkie wydarzenia towarzyszące Up To Date Festival

Nie tylko Pozdro Techno i Salon Ambientu. Sprawdzamy wszystkie wydarzenia towarzyszące Up To Date Festival

Up To Date Festival Białystok bilety w Going. pozdro techno elektro Pałac Branickich Jakub Gliński

Białostocki Up To Date rusza za niewiele ponad tydzień. Już w kolejny czwartek będziemy delektować się koncertem otwarcia, na którym pojawią się Robert Henke i Anthony Linell z Alim Demirelem.

Potem przyjdzie dwudniowa, główna część festiwalu odbywająca się m.in. na Stadionie Miejskim, w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz w Pałacu Branickich, w którym zakończymy również tegoroczną edycję. Wszystko super, dużo muzyczki, tańca i wrażeń, ale co poza tym?

Wspólnie z innymi instytucjami, organizatorzy Up To Date przygotowali dla uczestników wiele wydarzeń towarzyszących. Ale jakich? Czy warto? Z czym to się w ogóle je? A na co to komu? Na te wszystkie pytania postaraliśmy się w miarę sensownie odpowiedzieć w poniższym tekście. Jedźcie do Białegostoku, cieszcie się z festiwalu i wykorzystujcie w pełni wszystkie dodatkowe opcje!

Jawić się / Appearing

“„Jawić się” w reżyserii Michała Stankiewicza, to technopoemat korzystający z wyposażenia sali teatralnej, sensoryczna kąpiel, w którą widz zatapia się jak w przestrzeń obrazu. Rehabilitując ciało i sensualność na gruncie fenomenologii percepcji, skupiamy się na operowaniu atmosferą i jej właściwościami.” Spektakl potrwa półtorej godziny, a w jego trakcie będziemy wystawieni na światła stroboskopowe, szaleńczy taniec i głośną muzykę. Brzmi całkiem dobrze!

Wysokie Canvasy

Coś dla wizualnych świrów. W auli Politechniki Białostockiej zderzą się ze sobą dwa światy – designu i muzyki. W ramach konferencji wypowiedzą się Beata Śliwińska, znana jako Barrakuz, Jakub Imani, Grzegorz Piwnicki aka Forin oraz Martyna Wędzicka-Obuchowicz (PrettyUglyProject). Będzie o okładkach albumów, identyfikacjach wizualnych, typografii i jeszcze kilku innych zajawkach, które mają wyraźny wpływ na odbiór muzyki.

Żywa biblioteka

Nie spodziewajcie się wariacji rodem z Hogwartu – tutaj książki nie będą agresywne i nie będą sprawiały kłopotu. Z pewnością jednak nie będą to zwykłe książki. Zero papieru, brak druku, za to ogrom przeróżnych historii i cały bagaż doświadczeń. Żywe, bo ludzkie – na terenie Stadionu Miejskiego będzie można spotkać chodzące książki, osoby, które mają wiele do opowiedzenia – weganie, homoseksualiści, feministki i wiele innych ciekawych postaci. Wyjątkowa sprawa!

Scena Arsenał X Up To Date Festival 2019, edycja 1

Tutaj pałeczkę przejmie ekipa warszawskiego KEMu, czyli kolektywu artystycznego skupiającego się na wsparciu grup feministycznych, queerowych i antyrasistowskich. Performans został przygotowany kolektywnie i “dotyka performatyki języka skupiając się na momentach językowej przemocy, czułości, przyjemności i wyrażaniu oporu w kontekście obecnych zmian zachodzących w debacie publicznej względem mniejszości.”

Afterparty

Dobry festiwal, to i afterparty musi być! Formuła doskonale znana i (raczej) przez wszystkich lubiana. W Klubie Rozrywki Krąg zagrają Monster, Alden Tyrell, Solid Blake i Eltron. Taki właśnie będzie ostatni akcent X edycji Up To Date Festivalu!

Jakub Gliński: Let’s Talk About Jesus Is A Noise Commander

Balansujący na granicy zdrowego rozsądku i samookaleczenia performans Jakuba Glińskiego. Specjalnie na X edycję UTDF artysta przedstawi go po 10-letniej przerwie. Sam Gliński określa go jako trash-noise’owy projekt, który “pozbawiony jest scenariusza, oparty na spontanicznych, intensywnych interakcjach ze zgromadzonymi w pobliżu miejsca akcji przedmiotami.” Sounds weird but fun.

KINO OKO

W ramach seansów wyświetlanych w Kinie Oko przyjrzymy się wideoklipom artystów z północno-wschodniej Polski, słowackiego Festiwalu Azyl i konkursu Music Video ŻUBROFFKI. Zaplanowany jest również pokaz specjalny z żubroffkowego konkursu Na Skraju.

Pamiętajcie, że tegoroczny Up To Date Festival potrwa aż 4 dni. W dniach 5-8 września będziemy tańczyć do upadłego, medytować przy ambiencie, potem odpoczywać i znowu tańczyć, a w przerwach czerpać w pełni z różnorodnych eventów towarzyszących dziesiątej, jubileuszowej edycji UTDF.

Bilety na UTDF dostępne są w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone