Czytasz
Zbliża się warszawska edycja Mózg Festival

Zbliża się warszawska edycja Mózg Festival

Mózg

Mózg to legendarne miejsce na kulturalnej mapie Polski, do którego bardzo chętnie przyjeżdżają artyści z całego świata. Istniejący od 24 lat klub z główną siedzibą w Bydgoszczy znany jest głównie z promowania niezależnej sztuki współczesnej, a w szczególności muzyki improwizowanej.

Założycielami są czynni artyści od wielu lat działający na scenie i od samego początku niezwykle konsekwentni w swojej wizji. Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc nie dziwi też fakt iż po kilkunastu latach działania jednym z kolejnych projektów, jakiego podjęli się właściciele, było zorganizowanie festiwalu. Od 22 września do 10 listopada będziemy delektować się muzyką w Bydgoszczy. Następnie – w nieco okrojonej formie – między 21 a 24 listopada festiwal przenosi się do stolicy. Czym zaskoczy nas Mózg Festival w tym roku?

Hasło 14. edycji festiwalu brzmi “Duchowość jest powszechna”. Jego autorem jest Krzysztof Gruse – na co dzień malarz i poeta. Jego instalację złożoną z przekroju prac będziemy mogli oglądać w czwartek 22 listopada w DZiKu. W przeddzień w Kinie Luna będą miały miejsce dwie polskie premiery filmowe. Film fabularny “Sherlock Holmes i ludzie jutra” Tomasza Gwicińskiego oraz szwedzko-niemiecki “Zen for nothing” w reżyserii Wernera Penzela. W czwartkowy wieczór poza instalacją zobaczymy także performanse doktora sztuk Wojciecha Kowalczyka. Oprócz niego zagrają: garażowy zespół Good Night Chicken, jazz w wykonaniu Jaząbu, a na deser  wystąpi dęte trio Vandermark / Trzaska / Górczyński.

Piątkowe i sobotnie wydarzenia rozpoczynać się będą w przestrzeni Centrum Sztuki Współczesnej. Pierwszy ze wspomnianych wieczorów rozpocznie performance Krzysztofa Gruse oraz koncert jednego z twórców Mózgu, kontrabasisty Sławka Janickiego. Następnie przyjdzie czas na SIGHTINGS, czyli spotkanie czterech artystów, którzy pierwszy raz wystąpią jako kwartet. Szymon Gąsiorek & Kresten Osgood czyli dwóch perkusistów-multiinstrumentalistów oraz wisienka na torcie perkusista Eli Keszler zagra w duecie z inżynierem dźwięku i wyjątkowym syntezatorowym kompozytorem Rashadem Beckerem.

Sobota to przede wszystkim elektroakustyczna norweska gwiazda Supersilent. Oprócz nich wystapią – duet NOONWARD, Agnes Hvizdalek i jej abstrakcyjny wokal oraz audiowizualne show prezentowane przez Metroscan. Po weekendowych koncertach warto udać się do DZiKa. Dopełnieniem festiwalu będzie showcase dwóch polskich niezależnych wytwórni. Zagrają przedstawiciele kasetowego Pointless Geometry oraz gorzowskiego Dym Records.

POD TYM LINKIEM zdobędziecie bilety na wybrane wydarzenia. Niektóre z eventów ramach festiwalu są darmowe.

Sprawdź też

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone