Czytasz
Zimowe open-airy, czyli plenerowe inicjatywy bez względu na pogodę

Zimowe open-airy, czyli plenerowe inicjatywy bez względu na pogodę

Zima jeszcze nie odpuszcza. Ale nie odpuszczają również plenerowe inicjatywy. Przed nami wybór zimowych open-airów, które pozwolą nam przetrwać do wiosny.

Coraz więcej miejsc uaktywnia się w sezonie zimowym. Niektóre z nich powstają nawet specjalnie z myślą o nim. Czasem warto wybrać się tam, gdzie możemy zrelaksować się na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół czy rodziny, ogrzewając się przepyszną szamką i ciepłym napitkiem, co jakiś czas bansując przy dodającej energii muzyce.

Zimowe miejsca to już swego rodzaju trend, który przyszedł do nas z zachodu i rozwija się coraz prężniej. Bądźcie na bieżąco i sprawdźcie wybrane przez nas lokalizacje. W końcu ile można siedzieć w domu?

SnowFest | Szczyrk

Szczyrk już od paru lat zaprasza na jedyny zimowy festiwal w Polsce – SnowFest. Impreza  w tym roku odbędzie się już szósty raz i z powodzeniem wpisała się w festiwalowy kalendarz – nie tylko ten fanów zimowych sportów. SnowFest łączy “przyjemne z pożytecznym” – w ciągu dnia możemy skorzystać ze świetnie przygotowanych stoków na obiektach wchodzących w skład Skoczni Narciarskiej Skalite. Każdy fan snowboardu czy nart odnajdzie się tam świetnie. A po zmroku przychodzi moment na zabawę! Na festiwalu czekają na nas aż 3 sceny. Na poprzednich edycjach mogliśmy usłyszeć takie gwiazdy jak Mos Def, Kraak & Smaak czy coroczny gość na stokach – Łąki Łan. W tym roku dotychczas ogłoszeni zostali Catz’n Dogz, PRO8L3M czy Boys Noize. Ale SnowFest to też świetna reprezentacja sceny drum’n’bassowej – zawsze możemy liczyć na solidnych graczy tego podgatunku muzyki elektronicznej. Na poprzednich edycjach wystąpili Sigma czy Shy FX, a już teraz wiemy, że Szczyrk w tym roku odwiedzą Metrik czy Rudimental. A to dopiero połowa line-upu!

Festiwal to też szereg innych aktywności pozaimprezowych. Możecie wziąć udział w zawodach sportowych, napić się pysznego grzańca czy najeść się sycącą szamką z foodtracków. W zeszłym roku jedliśmy tam jedną z najlepszych pizz ever – warto tam przyjechać choćby dla tego przepysznego, włoskiego dania serwowanego w polskich górach.  

Jarmark w Dzielnicy Czterech Świątyń | Wrocław  

Restauracja Peruwiana nie pierwszy raz gości na Jarmarku, źródło: Facebook Peruwiany

Wrocław pięknym miastem jest – potwierdzają to wszyscy, którzy je odwiedzili. Stolica Dolnego Śląska zaprasza na Jarmark w Dzielnicy Czterech Świątyń. W każdy weekend stycznia i lutego, poza jedzeniem i piciem, czeka na Was piękne rękodzieło czy sztuka tworzona przez lokalnych artystów. A jeśli już bardzo zgłodniejecie, to restauracje takie jak Peruwiany, Mleczarnia, Sarah, Zbawcy Win, Cocofla czy Bułka z Masłem mają dla Was specjalne jarmarczne menu. A to wszystko na dziedzińcu historycznej Synagogi pod Białym Bocianem.

Zimowy Różyc | Warszawa

Trudno wyobrazić sobie Warszawę bez Bazaru Różyckiego. Targowisko wrosło w miejską tkankę jak mało które i stało się ulubionym miejscem m.in. poety Mirona Białoszewskiego. Przez długie lata na Różycu nie działo się za wiele. Do teraz. Zimowy Różyc to inicjatywa skierowana do wszystkich, którzy lubią bawić się na świeżym powietrzu. Możecie spróbować tu pyszności z foodtracków, ale my najbardziej polecamy Wam legendarne pyzy Pani Hani i jej synów, którzy od ponad 50 lat sprzedają swoje wyroby na Bazarze Różyckiego. W ten sposób skosztujecie prawdziwej historii tego miejsca. To wszystko oczywiście w towarzystwie muzyki na żywo serwowanej przez DJ-ów ze stołecznych klubów. 

Sprawdź też
grimes taylor swift

Ale Różyc dalej jest też przede wszystkim bazarem. Dostaniecie świetne wyroby spożywcze – od pieczywa, ryb, mięsa czy wędlin po warzywa i owoce. Dodatkowo, jeśli najdzie Was ochota na coś mocniejszego, znajdziecie tam również Shot Bar.

Mało? Atrakcji jest więcej. W tygodniu organizatorzy zapowiadają też pokazy filmów w kinie plenerowym i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne – także i te związane konkretnie z bogatą historią Warszawy i praskiej dzielnicy. Niedzielne poranki będziecie mogli spędzić na targu śniadaniowym w towarzystwie muzyki na żywo i zabaw miejskich. Zapowiada się program pełna wrażeń! Już teraz OFF Brzeska informuje, że zimowe edycje to tylko przedsmak przed wiosenno-letnimi wydarzeniami.

Uczta 2020 | Warszawa

mat. promocyjne

Mokotowski Park Morskie Oko stanie się na parę godzin miejscem wyjątkowym. Kolektyw Turnus zaprasza na wystawę plenerową Uczta 2020, podczas której będziecie mogli napić się ciepłej herbaty czy zjeść coś ciepłego. Jak sam pisze o sobie organizator Turnus to grupa, która okres pobytu na wczasach próbuje wydłużyć do nieskończoności. Wycieczki, imprezy muzyczne, wystawy fotograficzne i wydawnictwa, a w gratisie zawsze pocztówka z miejsca o którym nie miałeś pojęcia. Artyści i artystki tym razem pokażą swoje fotografie. W wystawie biorą udział m.in. Paweł Zięba, Rafał Kruszka czy Filip Preis. Uczta to świetny dowód na to jak sztuka potrafi wychodzić poza mury galerii i muzealnych instytucji.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone