Czytasz
5 utworów, z którymi najmocniej kojarzy nam się Fisz

5 utworów, z którymi najmocniej kojarzy nam się Fisz

Weteran polskiego avant-rapu, instrumentalista i wokalista – Bartosz Waglewski – zapracował na pokaźną dyskografię. Postanowiliśmy wybrać jej charakterystyczne momenty.

Już w piątek będziecie mieli okazję usłyszeć Fisza w wyjątkowej roli DJ-a, a wszystko w ramach festiwalu Live+Stream, który odbywa się w Centrum Praskim Koneser. Z tej okazji przypominamy najbardziej zapadające w pamięć utwory artysty z jego ponad dwudziestoletniej kariery.

Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne – Sznurowadła

Pierwsze wycieczki Fisza w kierunku rapowej awangardy były niezwykle udane. Bracia Waglewscy wysmażyli w 2002 roku album, który brzmieniowo pozostaje świeży do dziś. Highlightem płyty jest bez wątpienia utwór Sznurowadła, czyli post-rozstaniowa ballada dla złamanych nastoletnich serc.

Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne – Warszafka

Jeden z ciekawszych bitów w historii polskiego rapu. Nieschodzący niegdyś z rotacji na Vivie singiel promujący F3. Jeden z tych refrenów, które potrafią się wkręcić i zmusić nas do nucenia przez parę dni.

Fisz – Polepiony

Kwintesencja lat 2000. Pocięty sampel z Blue in Green przepuszczony przez niepodrabialne brzmienie MPC-tki. Fisz bawiący się swoim charakterystycznym off-beatowym nawijaniem w boom-bapowym duchu.

Sprawdź też
M.I.A. 5G

Fisz Emade – Heavi Metal

Wydany w 2008 Heavi Metal to kolejny projekt współtworzony z Emade. W kawałku o tym samym tytule Fisz nagrywa swoją autobiograficzną historię opartą na “a kiedyś to było”. Całość dopełnia bardzo udany klip, sprawnie odtwarzający rzeczywistość z tamtych lat.

Fisz Emade Tworzywo – Ślady (feat. Justyna Święs)

Album Mamut odznacza się w dyskografii Fisza jako przełomowy moment pełnoprawnej przemiany z rapera w wokalistę. Ślady to przyjemny lovesong potwierdzający artystyczny potencjał Bartosza Waglewskiego.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone