Czytasz
5 wydarzeń, których nie możesz przegapić podczas Festiwalu Łódź Czterech Kultur

5 wydarzeń, których nie możesz przegapić podczas Festiwalu Łódź Czterech Kultur

Shortparis Kamp! Łódź Czterech Kultur festiwal Going.

Już w piątek startuje Festiwal Łódź Czterech Kultur. Od 6 do 14 września będziemy mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach na terenie miasta.

Z tej okazji wybraliśmy dla Was najciekawsze naszym zdaniem eventy, których lepiej nie przegapić! Łódź Czterech Kultur to nie tylko muzyka, ale również spektakle, pokazy filmowe, panele dyskusyjne, wystawy, a nawet warsztaty architektoniczne i plastyczne. Z pewnością jest w czym wybierać, pełny program festiwalu znajdziecie pod tym linkiem, a poniżej łapcie naszą skondensowaną do pięciu wydarzeń selekcję!

Kamp! Hot Dance Party

To nie będzie zwykły koncert chłopaków z Kamp!. Specjalnie z okazji festiwalu Łódź Czterech Kultur przygotowali oni projekt Hot Dance Party, w ramach którego zaprosili do współpracy kilkunastu polskich artystów, w tym m.in. Barbarę Wrońską, Rosalie., Hanię Rani czy Piotra Ziołę. W efekcie poznamy nowe wersje znanych przebojów lat 80. i 90. w zupełnie innych aranżacjach. W ramach rozgrzewki sprawdźcie plejlistę, którą dla nas z tej okazji przygotowali!

Babadag/Daniel Spaleniak

Koncert tego wyjątkowego zespołu z pewnością zapisze się w kategorii osobliwych przeżyć. Zespół powstał z inicjatywy Oli Bilińskiej, a jego założeniem było tworzenie muzyki, która wypływa prosto z ciała, jest pierwotna, rytualna i organiczna. A zaraz po nich na scenie pojawi się Daniel Spaleniak i przyjaciele – Hania Rani, Mela Koteluk czy Kacha Kowalczyk. Totalne must see!

Miasto Babel

Seria wystaw, instalacji i performansów skupiających się wokół społeczeństwa, architektury i przestrzeni prezentowanych przez młodych twórców, kuratorów oraz niezależnych galerzystów z Polski i Europy. Co w programie? M.in. wystawa odbywająca się w Pracowni Portretu i próba zrekonstruowania historii rodzinnej oraz wpisania jej w dzieje miasta i dwóch narodów. Piknik artystyczny skupiający się wokół pojęć empatia, tolerancja i przeciwdziałanie dyskryminacji. I wiele, wiele więcej – to może być jeden z ważniejszych elementów tegorocznego festiwalu!

Owoce drzew wszystkich

W Pasażu Lido odbędzie się główna wystawa tegorocznego festiwalu Łódź Czterech Kultur. „Kryzys migracyjny stanowi jedno z najistotniejszych wyzwań ostatniej dekady i w znaczący sposób kształtuje życiowe doświadczenie coraz większej liczby ludzi w różnych zakątkach świata. Tym samym staje się przedmiotem refleksji nie tylko społecznej i politycznej, ale także artystycznej.” Artyści, których prace zobaczymy na wystawie to: Norbert Delman, Dominika Olszowy, Liliana Piskorska, Irmina Rusicka i Kasper Lecnim, Katya Shadkovska, Jana Shostak i Jakub Jasiukiewicz, Stachu Szumski.

Shortparis

Rosyjski fenomen, który w Polsce zyskał szczególny status. Zaczyna się od jednego, przełomowego koncertu, po którym o danym zespole mówią wszyscy. A później ów zespół regularnie wpada do naszego kraju i za każdym razem dowozi znakomite show. Takim właśnie przykładem są chłopaki z Shortparis. Jeśli jeszcze nie widzieliście ich na żywo – koniecznie wpadajcie!

Łódź Czterech Kultur odbędzie się w dniach 6-14 września. Bilety na koncert Kamp! możecie kupić w Going., a część wydarzeń jest całkowicie darmowa!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone