Czytasz teraz
6 ulubionych i 1 jubileuszowy – przesłuchujemy podcasty Oramics
Muzyka

6 ulubionych i 1 jubileuszowy – przesłuchujemy podcasty Oramics

100 podcastów w ciągu 3 lat – to imponujący wynik. Oramics – czyli platforma równouprawnienia kobiet, osób niebinarnych i queerowych na scenie muzyki elektronicznej – aktywnie działa na polu promocji twórczyń i twórców. Prowadzenie tych muzycznych spotkań jest wpisane w DNA działań kolektywu – pierwszy podcast został opublikowany w dniu jego powstania!  

Zapraszane osoby parają się didżejką, produkcją, kompozycją i szeroko pojętym soundartem, a ich praktyka jest równie zróżnicowana jak gatunki muzyczne, które prezentują. W ciągu kolejnych “odcinków” przewinęły się najróżniejsze osobowości. Szczególną wartość mają z pewnością mini-serie, przyglądające się specyficznym lokalnym scenom. Aktualnie trwa cykl poświęcony młodym kompozytorkom muzyki elektronicznej związanych z Instytutem Sonologii w Hadze i sceną zaawansowanej muzyki elektronicznej. 

Setny podcast został przygotowany przez Hilde Wollenstein, kompozytorkę, producentkę i klarnecistkę. Jej kompozycja to kolaż refleksji nad metafizyką, technologią i mistycyzmem – w sam raz na czas #zostajewdomu. 

Okrągłe liczby są świetnym pretekstem do podsumowań, dlatego poprosiliśmy ekipę Oramics o wybranie dla nas swoich ulubionych podcastów. Oto ich wybory:

Mala Herba

linki: Facebook / Bandcamp

Mój ulubiony podcast to numer 24 Aleksa Alaska. Wracam do niego dosyć często jako ulubionego soundtracku do gotowania i sprzątania, he he. Ciemne, niepokojące brzmienia i rytm, który idealnie nadaje się do krojenia warzyw w kosteczkę.

dogheadsurigeri

linki: Facebook / Soundcloud

Ja lubię podcast Veronica Moser. Relaksujący, przyjemny i ciekawy. Mocna rekomendacja ode mnie do posłuchania w domowy zaciszu podczas kwarantanny. 

Avtomat

linki: Facebook / Soundcloud

Podcast, który niedawno nagrała dla nas Jakona Tamma z gdańskiej ekipy Gnojki pokazuje dokładnie filozofię, jaka stoi za naszym cyklem. Jest to znakomity przykład, że warto słuchać co ma do zaoferowania underground – nie trzeba mieć tysięcy fanów i hype’u na całą Europę, żeby grać nowatorskie, pełne zwrotów akcji i ukrytych perełek sety. Ten set pokazuje też, że tańczyć można w różnych rytmach, tempach i stylistykach, że sety didżejskie nie muszą być nudne i homogeniczne gatunkowo, że zamiast modnie “transowe” – mogą być punkowe i subwersywne.

Poza tym hej, jak można przejść obojętnie obok tak pysznego pseudonimu didżejskiego?

ISNT

linki: Facebook / Soundcloud

Moim faworytem jest podcast Ani R. Ania pokazała się publicznie całkiem niedawno, miałam okazję ją usłyszeć na żywo podczas mojej ostatniej wizyty w Warszawie pod koniec lutego w Cafe Kulturalna. Jej set wtedy zrobił na mnie ogromne wrażenie,  podobnie jak podcast. Świetna selekcja i różnorodność muzyczna, do tego smak i wyczucie w doborze utworów powodują, że czuję się jak w podróży kosmicznej. Ania udowadnia też, że w każdym momencie swojego życia można zacząć grać i poddać się swojej pasji, która nie ma granic, wybiega poza wszelkie często narzucane przez rynek stereotypy i schematy

Monster

linki: Facebook / Soundcloud

Jednym z moich ulubieńców jest podcast daisy cutter, z którą miałam zagrać długo wyczekiwany b2b w marcu, ale – wiadomo dlaczego – impreza została odwołana. Mam nadzieję, że uda się pograć razem jeszcze w tym roku. Jej miks dla Oramics to piękna mieszanka acid, trance, house i wisienka na torcie: ATB You’re Not Alone.

Olivia

linki: Facebook / Soundcloud

Mój ulubiony podcast nagrała pochodząca z Rumuni Chlorys. Wolne tempo, psychodeliczne przeplatające się numery i wkręcający groove. Cały podcast to wspaniała podróż, gdzie właściwie nie zauważa się, kiedy kończy i zaczyna kolejny utwór. 

Zobacz również
R.E.M.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od innych osób

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony