Czytasz
7 gier, w które nie mieliście czasu zagrać, ale teraz już macie

7 gier, w które nie mieliście czasu zagrać, ale teraz już macie

Hollow Knight gry zostaje w domu Going. Switch PS4

Ostatnio świat obiegła informacja, że pierwszym graczem, który dobił do 1500 poziomu w legendarnej Tibii został Polak. Nie tylko z powodu dumy, jaka nas rozpiera, postanowiliśmy wybrać kilka gier, które podczas #zostajewdomu aż proszą się o odpalenie.

Chóralnie, zgodnie z hasłem z ponadczasowego videosa z YouTube’a wznieśmy apel – “bede grau w gre”, odpalmy po pracy swoje pecety i konsole, wybierzmy grę, w którą od dłuższego czasu chcieliśmy popykać i przejdźmy kilka misji (albo kilkadziesiąt). Jako że gier i nośników, na jakich można w nie ciąć jest całkiem sporo, wybraliśmy tylko kilka pozycji, które i tak pochłoną Wam całkiem sporo godzin. Przenieśmy się do wirtualnych uniwersów, sadźmy bakłażany, zabijajmy złe potwory i zbierajmy Pokémony.

Stardew Valley

Grając w Stardew Valley wcielamy się w przyjezdnego, który odziedziczył po dziadku farmę. Problem w tym, że farma jest mocno podniszczona i trzeba mocno się napracować, żeby odzyskała dawną świetność. W dużym skrócie – gra jest tania (niewiele ponad 50 zł), ma wspaniałą grafikę, jest raczej łatwa, więc w sam raz dla casual gamerów i oferuje dłuuuugie godziny wypełnione sadzeniem truskawek, marchewek, rzodkiewek i dynii. Żeby nie było – na samym grządkach się nie kończy, w SV można eksplorować kopalnie i lochy, można walczyć ze złymi mocami, można brać aktywny udział w życiu miasteczka, można też wziąć ślub i wiele, wiele więcej. MOCNO polecamy!

dostępność: Nintendo Switch, PC, PS4, Xbox One, Android/iOS, PS Vita

Celeste

Wybitna platformówka, która urzeka nie tylko retro grafiką i wysokim poziomem trudności, ale również klimatem. W Celeste kierujemy rudowłosą bohaterką, której zadaniem jest wspięcie się na sam szczyt góry. Brzmi jak łatwizna, ale to tylko pozory. Gra regularnie pojawia się w bardzo okazyjnych promocjach (mniej niż 30 zł) i grzechem jest nie spędzić w niej kilkunastu wieczorów.

dostępność: PC, Nintendo Switch, PS4, Xbox One

Pokémon Sword/Shield

Jeśli kiedykolwiek graliście w Pokémony na Game Boyu lub na jakimkolwiek dostępnym emulatorze wiecie, jak dużo sprawiają one radości. Najnowsza odsłona serii ukazała się ekskluzywnie na Switchu i można ją dostać w dwóch wersjach – Sword oraz Shield. W zależności od wyboru, dostaniemy nieco inny zestaw uroczych stworków. Gotta catch ’em all!

dostępność: Nintendo Switch

Path of Exile

Mieliśmy gry poniżej 50 zł, to teraz czas na znakomitą rozrywkę całkowicie za darmo. W największym uproszczeniu – PoE to doskonały klon Diablo, czyli rozgrywka w stylu hack’n’slash, z turbo rozbudowanym drzewkiem rozwoju postaci, wieloma klasami i długimi aktami. Najlepszą opcją jest oczywiście gra online, podczas której możecie niszczyć kolejne hordy potworów w ekipie. Win-win.

dostępność: PC, Xbox One, PS4

Hollow Knight

Obok Celeste, jest to najtrudniejsza gra w naszym zestawieniu. Hollow Knight należy do rodziny gier z gatunku metroidvania, czyli jest to platformówka, ale w zamkniętym świecie, który można eksplorować do woli. Pięknie narysowana, wciągająca, diablo trudna gra potrafi nieźle wkurzyć, ale później nagradza sporą ulgą i ogromną satysfakcją. Warto w nią pograć nawet dla samych lokalizacji i dla audiowizualnej uczty.

dostępność: PC, Switch, Xbox One, PS4

Sid Meier’s Civilization VI

Najnowsza odsłona kultowej serii strategii turowych to najbardziej rozwinięta Cywilizacja, w jaką mieliśmy możliwość zagrać. Obecnie można dostać całkiem sporą liczbę dodatków do niej, co sprawia, że rozgrywka w zasadzie się nie kończy. Podbijajcie świat z poziomu konsoli/komputera!

dostępność: PC, Switch, PS4, Xbox One, iOS

Heroes of Might & Magic III

Jeśli używać mocnego słowa “kultowy”, to w stosunku do tej gry można to czynić z czystym sumieniem. HoMM III znają wszyscy, nawet ci, którzy na co dzień nie mają wiele wspólnego z wirtualnym światem. Przyznać się, kto nie ciął w Hirołsów z kumplami? Żyjemy w czasach wszechobecnej nostalgii, a to arcydzieło Ubisoftu jest zwyczajnie ponadczasowe. Nic tylko grać i wygrywać!

dostępność: PC

Sprawdź też

bonusowo: FIFA/NBA

Kiedy już będziecie rzucać padem po kolejnych niepowodzeniach w Hollow Knight, kiedy już zbierzecie wszystkie plony w Stardew Valley, czy kiedy pokonacie już wszystkich obcych w Doomie, warto popykać w FIFĘ (lub NBA). Dla rozluźnienia, dla czystej satysfakcji i dla odrobiny sportu. To zawsze działa, po prostu!

dostępność: PS3 i PS4, Xbox 360 i One, Switch, PC (najnowsze wersje)

Siedzisz w domu? Korzystaj z usługi Empik Premium przez 60 dni za darmo!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam (z zaprzyjaźnionego portalu newonce) ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone