Czytasz teraz
Zrzutki i matronaty – pomagaj ulubionym inicjatywom bez wychodzenia z domu
Polecamy

Zrzutki i matronaty – pomagaj ulubionym inicjatywom bez wychodzenia z domu

Według wyliczeń, w 2021 finalnie wchodzimy w Erę Wodnika. To będzie okres zwiększonej kreatywności, pełen wolności i miłości – nie tylko tej w sensie romantycznym, ale też czułości wobec otoczenia i empatii wobec trosk innych ludzi. Jeśli chcesz wesprzeć ważne inicjatywy, zebraliśmy dla Ciebie zrzutki i matronaty, dzięki którym możesz im pomóc nie ruszając się z domu.

Wielu i wiele z nas weszło w ten nowy rok zmagając się z wyzwaniami na tle finansowym. Niektórzy potrzebują wsparcia dla swojej kreatywności – planują dalszy rozwój artystyczny, chcą stworzyć coś, czym podzielą się z innymi ludźmi. Inni, jak domek Pogłos, walczą o przetrwanie – a i tak mają w głowach plany na lepsze czasy. Niezależnie do jakiej kategorii się klasyfikują, warto ułatwić im start w 2021. Nas nie musi to wiele kosztować, a dla potrzebujących będzie stanowić nieocenioną pomoc.

Pogłos – zbiórka na przetrwanie klubu

O trwającej długie miesiące pandemii nikomu opowiadać nie trzeba. Warto jednak mówić o miejscach szczególnie przez nią dotkniętych. Jednym z nich jest domek Pogłos, niezależny klub, prowadzony przez spółdzielnię. To kultowe miejsce, w którym nieraz spotykaliśmy się na niszowych koncertach, występach awangardowych artystów czy imprezach tanecznych do rana. To również miejsce, w którym czuliśmy_łyśmy się bezpiecznie – niezależnie od naszej płci, tożsamości, orientacji czy wyglądu.

Jah Love Soundsystem, grafika: Nina Iżycka, materiały promocyjne

W ramach zbiórki w tę sobotę o 17:00 w Pogłosie znowu zabrzmi muzyka. Jah Love Soundsystem poprowadzi wielogodzinną sesję online. Ten kolektyw – odpowiadający za niejedną długą noc wypełnioną pląsami przy akompaniamencie chillujących dubów – działa na scenie od ponad 10 lat.

Wsparcie dla Pogłosu można przekazywać do końca stycznia poprzez stronę Zrzutka.pl. Można wpłacić dowolną kwotę wedle uznania. Przekazane środki pomogą opłacić koszty utrzymania budynku i miejsc pracy, leasingi, kredyty, media, zobowiązania wobec ZUS-u oraz umożliwią dalszą pracę spółdzielni. Pomóż w walce o jej przetrwanie!

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aktualnej sytuacji Pogłosu, sprawdź naszą rozmowę z Karolem Czerniakiewiczem o pandemii, kooperacji i kulturotwórczej sile klubów.

Wesprzeć Pogłos możecie tutaj.

Radio Kapitał – niezbędne usługi i licencje

250 zaangażowanych osób, całkowicie oddolna inicjatywa, ramówka wypełniona przez muzyków i muzyczki, artystów i artystki, didżejów i didżejki oraz aktywistów i aktywistki. Radio Kapitał to pierwsze radio społecznościowe w Polsce. Przez półtorej roku działalności udało się stworzyć platformę, na której swoje miejsce znalazły audycje o kulturze, społeczeństwie, historii, literaturze, sztuce oraz muzyce reprezentującej najróżniejsze gatunki. To okno na świat.

Radio Kapitał nadaje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Ogromne archiwum audycji jest dostępne za darmo dla wszystkich. Na antenie nie usłyszycie reklam. Każdego miesiąca funkcjonowanie Radia generuje rozmaite koszta – usługi i licencje, takie jak hosting strony, oprogramowanie radiowe czy prawa autorskie. Jakość ramówki i jego sprawne funkcjonowanie to wynik rzetelnej pracy kilku osób. Bez tych elementów nie byłoby Kapitału.

Jeśli podzielacie naszą radiową pasję możecie wesprzeć funkcjonowanie Kapitału poprzez serwis Patronite. Dostępne formy comiesięcznego wsparcia to 10, 20, 30 i 50 zł. Wybierz spośród opcji, żeby usłyszeć swój głos na antenie, zdobyć kolekcjonerską „cegiełkę”, lub wybrać muzykę do specjalnej audycji matronów i matronek.

Wesprzeć Radio Kapitał możecie tutaj.

Paweł Szamburski – drugi album solowy

Paweł Szamburski to człowiek orkiestra – animator kultury (Stowarzyszenie Kulturalne Lado), wydawca muzyczny (Lado ABC), kompozytor, klarnecista. Motywator i inspirator dla całego środowiska muzyki niezależnej w Polsce. Zaangażowany w liczne projekty muzyczne (m.in. Bastarda, Sza/Za i Lost Education).

Mówi o sobie, że kiedy jest pełnia, to nie może spać i myśli, planuje, komponuje. No i wymyślił Uroboros, czyli swój drugi album solowy. Tytuł – wąż gryzący własny ogon – symbolizuje duchową i fizyczną jedność w ciągłym cyklu destrukcji i odradzania się, życia i śmierci. Żeby wydać płytę potrzebuje środków na nagranie, postprodukcję oraz wydanie (fizyczne tłoczenie CD i/lub winyl). W tym celu założył zrzutkę, która będzie działać do połowy marca.

Projekt okładki Uroboros, Stach Szumski, materiały promocyjne

Kompozycja będzie składać się z trzech części – narodzin, wesela i śmierci. Wypełniać je będzie brzmienie klarnetu i elektronika. Przejdziemy od bicia serca, przez zagęszczający się puls, eksplozję emocji, aż na żałobnych tonach kończąc. Szykuję się piękna, pełna żywych emocji, muzyczna podróż.

Zobacz również

A jeśli chcecie dowiedzieć się, jak Pawłowi minął 2020 rok, zajrzyjcie do Kwestionariusza

Wesprzeć artystę możecie tutaj.

Książka o Eugeniuszu Rudniku – pionierze muzyki elektronicznej

Podobno nigdy nie nauczył się czytać nut ani grać na żadnym tradycyjnym instrumencie. Nie przeszkodziło mu to zostać ikoną muzyki elektronicznej – realizatorem dźwięku i kompozytorem. Eugeniusz Rudnik zaczynał w Polskim Radiu jako kierownik hydraulików, by później stać się jednym z czołowych twórców związanych z legendarnym Studiem Eksperymentalnym. 5 lat po jego śmierci planowane jest wydanie książki, która opowie tę fascynującą historię.

Muzyka: Eugeniusz Rudnik

Ptacy i ludzie. Ballada dokumentalna o Eugeniuszu Rudniku ma powstać w ramach Biblioteki SEPR. Swoimi wspomnieniami podzieli się Bolesław Błaszczyk – badacz twórczości i przyjaciel artysty. Uwzględniona zostanie również rozmowa z samym Rudnikiem, przeprowadzona przez Zuzannę Solakiewicz. Oprócz tego udział zapowiedzieli Agnieszka Pindera, Daniel Muzyczuk, Jan Topolski i Michał Mendyk.

Zbiórka środków potrzebnych do wydania książki potrwa do końca stycznia. Aktualnie dostępna jest opcja wsparcia w wysokości 100 zł, gwarantująca otrzymanie książki oraz dwóch poprzednich publikacji Biblioteki SEPR.

Wesprzeć projekt możecie tutaj.

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony