Czytasz
A w maju chodziliśmy do muzeów – od poniedziałku otwierać będą się niektóre instytucje kultury

A w maju chodziliśmy do muzeów – od poniedziałku otwierać będą się niektóre instytucje kultury

Zachęta Narodowa Galeria muzeum koronawirus Mateusz Morawiecki konferencja 4 maja

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił dzisiaj szczegóły II etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego. Od 4 maja stopniowo otwierać będą się m.in. muzea, galerie sztuki i biblioteki.

Na porannej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące stopniowego odmrażania gospodarki i życia społecznego. Co prawda, nadal nie doczekaliśmy się żadnych konkretnych informacji dotyczących potencjalnych dat powrotu wydarzeń kulturalnych, koncertów czy festiwali. Wiemy natomiast o tym, że od 4 maja (poniedziałek) rozpocznie się II etap odmrażania życia społecznego i gospodarki. Będzie dotyczył m.in. otwarcia muzeów i galerii sztuki. I jest to dla nas dobra wiadomość!

Oczywiście, musimy nieustannie pamiętać o tym, żeby zachowywać odpowiedni dystans, nosić maseczki (a najlepiej też ochronne rękawiczki), nie organizować spotkań ze znajomymi, korzystać rozsądnie z parków i przestrzeni publicznych, które są nam udostępnione. W przypadku takich kulturalnych instytucji, jakimi są muzea i galerie sztuki nasze czujność i uwaga powinny być jeszcze bardziej wyostrzone.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących tego, jakie placówki otworzą się w jakim terminie, ale obstawiamy, że będzie to proces. Decyzje o otwarciu jakiegoś muzeum będą podejmowane w ścisłej współpracy z sanepidem i wojewódzkimi samorządami. Będziemy Was informować na bieżąco o wszelkich newsach dotyczących II etapu odmrażania życia społecznego.

Cierpliwie wyczekujmy zatem otwarcia się muzealnych drzwi i ruszajmy tam ze spokojem, zdroworozsądkowo podchodząc do tematu. W ramach oczekiwania zachęcamy Was do sprawdzenia naszych selekcji w aplikacji i na stronie Going., gdzie znajdziecie wydarzenia online związane ze sztuką. O wirtualnych oprowadzaniach pisaliśmy już na początku lockdownu, tekst przeczytacie pod tym linkiem. W innym artykule wspominaliśmy o aktywnościach, jakie w internecie podejmują obecnie instytucje kultury – sprawdźcie!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

Sprawdź też
Ostry vs Mata

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone