Czytasz
10 muzeów, do których warto się wybrać nie wychodząc z domu

10 muzeów, do których warto się wybrać nie wychodząc z domu

zostajewdomu NOTGoing. muzeum muzea wystawy online

Żeby się za bardzo nie rozleniwić serialami czy grami, polecamy Wam wybrać się do muzeum. Oczywiście muzeum wirtualnego, bo w chwili obecnej wszystkie placówki kulturalne są pozamykane, a nam pozostaje podziwiać dzieła sztuki z poziomu ekranu.

Kontynuujemy wrzucanie Wam rekomendacji, które ułatwią spędzanie całych dni w domu. W ramach naszych akcji #zostajewdomu i #NOTGoing. tym razem polecamy polskie i światowe muzea oraz galerie sztuki, które można odwiedzić nie ruszając się z domów.

Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa

Jeśli chcecie wybrać się do jednego z bardziej zaawansowanych technologicznie muzeów w Warszawie – droga otwarta. Dzisiaj na fanpage’u tej instytucji miało miejsce oprowadzanie na żywo. Taka opcja jest też dostępna na stronie MPW – pod tym linkiem możecie sami przejść się po najważniejszych wystawach.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa

Muzea to nie tylko sale wypełnione sporym kawałkiem historii, to nie tylko ogromna rola edukacyjna i bagaż ludzkich doświadczeń, ale również piękna architektura. Do czołówki takich miejsc należy POLIN, po którym możecie bez problemu przejść się w ramach wirtualnego oprowadzania. Wystarczy, że klikniecie tutaj!

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Kraków

Słynny krakowski MOCAK również możecie zwiedzić za pośrednictwem wirtualnego oprowadzania, jakie przygotowały władze muzeum. Możecie przebierać w kilkunastu różnych wystawach, a to wszystko dostępne za pośrednictwem kilku kliknięć.

Zamek Królewski, Warszawa

W normalnych okolicznościach, codziennie odwiedzają go tysiące turystów i głodnych historycznej wiedzy. Dzięki uprzejmości Zamku Królewskiego, każdy z dostępem do komputera i internetu może wejść do świata polskich królów.

Gdańska Galeria Miejska, Gdańsk

Tęsknimy już za morzem i chętnie wybralibyśmy się ponownie do Trójmiasta. Zanim to jednak nastąpi, z przyjemnością zrobimy sobie wirtualną wycieczkę pod Gdańskiej Galerii Miejskiej, a to dzięki wizualizacjom, które znajdziecie pod tym adresem. W chwili obecnej znajdziecie tam 4 wystawy do wyboru. A więc, do dzieła!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa

Dzięki wizualizacjom Wnętrza 3D możecie obejrzeć wystawy, które już się w MSN-ie (a konkretniej – w Muzeum nad Wisłą) odbyły. Głośno komentowana wystawa Daniela Rycharskiego? Miriam Cahn albo Nigdy Więcej, czyli wystawa przeciwko faszyzmowi? Proszę bardzo. Wszystkie znajdziecie pod tym linkiem, enjoy!

czytaj dalej: Kilka sposobów na to, jak pracować zdalnie i nie zwariować #zostajewdomu

Guggenheim Museum, Nowy Jork

Kiedy zwiedzicie już wszystkie polskie muzea, czas wskoczyć na kolejny level. Co prawda, podróż do Nowego Jorku nie wymaga już otrzymania wizy, natomiast w chwili obecnej musimy wstrzymać się z wycieczkami do Wielkiego Jabłka. Imponująca architektura muzeum Guggenheima to nie jedyne, co ma ono do zaoferowania. Część ze zbiorów dostępna jest pod tym linkiem.

British Museum, Londyn

Wiecie, że w tym muzeum znajduje się blisko 8 milionów eksponatów? Nawet kilkadziesiąt realnych wycieczek nie pozwoliłoby na zobaczenie wszystkiego. Dlatego, w ramach przygotowania możecie wbić do Londynu nie ruszając się z Waszego pokoju. Brzmi sensownie!

Musée d’Orsay, Paryż

Obok Luwru, jest to jedno z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych paryskich muzeów. W pięknym budynku Musée d’Orsay zobaczycie dzieła m.in. Van Gogha, Moneta, Gauguina, Rodina czy Sisleya. Zanim jednak udacie się pod wieżę Eiffla, wpadajcie na stronę muzeum i podziwiajcie obrazy i rzeźby z domu!

Rijksmuseum, Amsterdam

Sprawdź też

Jedno z najfajniejszych muzeów w jednym z najfajniejszych europejskich miast. Zanim udacie się na wycieczkę nad amsterdamskie kanały i do tamtejszych parków, wpadnijcie na stronę Google Street View, za pośrednictwem której możecie zobaczyć dzieła Vermeera, Van Gogha czy Rembrandta.

Wybraliśmy tylko część z muzeów i galerii sztuki, które udostępniają swoje zbiory w wirtualnej wersji. Jeśli chcecie dalej eksplorować, sprawdźcie też strony NASA, nowojorskiego The Metropolitan Museum of Art, Pergamon Museum w Berlinie, słynnego Luwru czy Uffizi Gallery we Florencji. Miłego zwiedzania!

Za podrzucenie wizualizacji MSN-u, MOCAK-u i Gdańskiej Galerii Miejskiej dziękujemy firmie Wnętrza 3D, która specjalizuje się w przygotowywaniu ich dla placówek muzealnych.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam (z zaprzyjaźnionego portalu newonce) ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Siedzisz w domu? Korzystaj z usługi Empik Premium przez 60 dni za darmo!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone