Czytasz
Oto najlepiej zarabiający aktorzy w 2023 roku. Stawkę otwiera Adam Sandler

Oto najlepiej zarabiający aktorzy w 2023 roku. Stawkę otwiera Adam Sandler

Z zestawienia przygotowanego przez magazyn Forbes wynika, że na wysokie gaże mogli liczyć także Margot Robbie, Tom Cruise i Ryan Gosling.

Lata lecą, a Adam Sandler wciąż pozostaje jedną z najbardziej znanych hollywoodzkich gwiazd. Amerykanin właśnie zdobył tytuł najlepiej opłacanego aktora roku 2023 według magazynu Forbes. Niebagatelną sumę 73 miliony dolarów przyniósł mu przede wszystkim intratny kontrakt z Netfliksem. W ubiegłym roku na jego mocy wystąpił w trzech filmach. Zobaczyliśmy go w komedii Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę. Poza tym użyczył głosu tytułowej postaci w animacji Leo i wystąpił w sci-fi Astronauta opowiadającym o pierwszym Czechu w przestrzeni kosmicznej. – Nie ma czegoś takiego jak za dużo Sandlera – przekonują przedstawiciele czołowej platformy streamingowej.

Zwiastun filmu Astronauta w reżyserii Johana Rencka

Kto jeszcze nabił kabzę?

Adam Sandler dzięki Netfliksowi i innym pobocznym projektom (serie stand-upów oraz produkcja komedii kryminalnej The Out-Laws) zdołał wyprzedzić Margot Robbie. Aktorka zarobiła aż 59 milionów dolarów i w wieku 33 lat stała się najmłodszą osobą w historii, która znalazła się w pierwszej dziesiątce listy. Amerykanka zawdzięcza ten sukces roli w Barbie, która okazała się jednym z największych kasowych hitów minionego roku, oraz fenomenalnemu wynikowi Saltburn, nad którym pełniła producencką pieczę. Tuż za nią uplasował Tom Cruise, znany z serii Mission: Impossible, którego zarobki wyniosły 45 milionów dolarów. Dalej ex-aequo uplasowali się Ryan Gosling i Matt Damon, obaj zarabiając po 43 miliony dolarów. Gosling wystąpił w Barbie, a Damon w Oppenheimerze i Air. Szóste miejsce przypadło w udziale Jennifer Aniston, która zagrała u boku wspomnianego Sandlera w Zabójczym weselu.

Zwiastun filmu Barbie w reżyserii Grety Gerwig

Cała lista w porównaniu z poprzednimi odsłonami uległa istotnym zmianom. Wcześniej, w 2022 roku, tytuł najlepiej zarabiającego aktora przypadł Tylerowi Perry’emu, a wcześniej trzy lata z rzędu na szczycie listy znajdował się Dwayne Johnson. Tym razem żaden z nich nie znalazł się w pierwszej dziesiątce. Uzupełnili ją za to Leonardo DiCaprio i Jason Statham (obaj zarobili po 41 mln dolarów), a także Ben Affleck (38 mln dolarów) i Denzel Washington (24 mln dolarów). Gratulujemy dochodowych kontraktów i trzymamy kciuki za to, żeby jak najczęściej szły w parze z wyrazistymi artystycznymi kreacjami.

Jakie prezenty otrzymali nominowani do Oscarów?

Najlepiej opłacani aktorzy w 2023 roku według magazynu Forbes:

1. Adam Sandler – 73 mln dolarów

2. Margot Robbie – 59 mln dolarów

3. Tom Cruise – 45 mln dolarów

4. Ryan Gosling – 43 mln dolarów

5. Matt Damon – 42,5 mln dolarów

6. Jennifer Aniston – 42 mln dolarów

7. Leonardo DiCaprio – 41,5 mln dolarów

Sprawdź też

8. Jason Statham – 41 mln dolarów

9. Ben Affleck – 38 mln dolarów

10. Denzel Washington – 24 mln dolarów

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone