„Alternatywka” Młodzieżowym Słowem Roku. Mamy wydarzenia, które idealnie wpisują się w ten trend
Kolektywny umysł członków redakcji Going. MORE
Uff, całe szczęście, że nie wykorzystywana do znudzenia „jesieniara”. To „alternatywka” została wybrana polskim Młodzieżowym Słowem Roku.
Było „xD’, był „dzban”, jest „alternatywka”. Właśnie to określenie zostało wybrane w tym roku Młodzieżowym Słowem Roku. Jego definicja wg portalu Miejski.pl brzmi:
„Jest to typ ludzi (najczęściej osoba płci żeńskiej), która charakteryzuje się słuchaniem muzyki jak i ubieraniem się alternatywnie (od tego cały człon słowa). Kojarzone z słuchaniem takich wykonawców jak Lil Peep lub Billie Eilish, często poznamy ją w tłumie przez takie rzeczy jak np: łańcuch na spodniach, rajstopy typu kabaretki, bluza marki Trasher, kolorowymi włosami, kreskami na oku oraz piercingiem i tatuażami”
Sprawdź naszą selekcję, w której dowiesz się, gdzie znaleźć alternatywkowe wydarzenia!
Pierwszy raz dowiedzieliśmy się o istnieniu tego słowa (i w zasadzie subkultury) z forów memiarskich, od naszych znacznie młodszych znajomych i… z koncertu Kozy w ramach Lado w Mieście. Jak pisał nasz zaprzyjaźniony portal Poptown.eu, słowo „alternatywka” faktycznie nie było powszechnie używane aż do początków tegorocznej wiosny. To wtedy zaczęło się ono pojawiać w internetowym środowisku ze znacznie większą częstotliwością. Potem to już tylko obserwowaliśmy konsekwencje efektu kuli śnieżnej.
Tak zdecydowali specjaliści od języka polskiego, a jako że uważamy się za specjalistów w kwestii tego, co się dzieje na mieście to stworzyliśmy w naszej aplikacji i na portalu specjalne selekcje z wydarzeniami, które wpisują się w alternatywkowy klimat. Nie zabrakło w nich koncertów Żabsona, Zeamsone, Bedoesa, Kozy i Młodego Dzbana, imprez robionych przez Wixapol,post-punkowych/emo koncertów czy zagranicznych artystów, wśród których m.in. Pouya i Ghostemane. Wszystkie alternatywki, ruszajcie tłumnie w miasto!
czytaj dalej: Egodrop – „psytrance wyraźnie odwołuje się do pierwotnych wartości”
Cieszmy się kochać to słowo, bo tak szybko odejdzie i zostanie strącone do otchłani pełnej cringe’u i przemielenia przez wszystkie możliwe podmioty. Niech przez najbliższe kilka dni żyje nam „alternatywka„!
Kolektywny umysł członków redakcji Going. MORE