Czytasz
Anderson .Paak świętuje 35-te urodziny!

Anderson .Paak świętuje 35-te urodziny!

Anderson .Paak, mat. promocyjne

Pochodzący z Kalifornii artysta to postać, której raczej nie trzeba przedstawiać. Każdy z czterech wydanych przez niego albumów cieszy się dobrą opinią i zalicza do kanonu współczesnego RnB. Poznajmy kilka mniej znanych faktów dotyczących Paaka.

Od wydania Ventura – ostatniej płyty Andersona – minęły już 2 lata. W ubiegłym roku muzyk wspominał jednak o tym, że nie spoczywa na laurach i cały czas nad czymś pracuje. Zdaje się więc, że dostawa nowej porcji muzyki od naszego jubilata jest tylko kwestią czasu. W oczekiwaniu na ten moment, przyjrzymy się skrótowo jego muzycznej drodze.

Dorastanie i trudne początki

mat. promocyjne

Autor Malibu urodził się i dorastał w tej samej miejscowości, co Madlib. Choć Kalifornia kojarzy się ze słońcem i beztroskim życiem, dzieciństwo Andersona nie należało do lekkich. Na szczęście, już jako młodziak zainteresował się graniem na perkusji i ćwiczył wytrwale mając nadzieję, że będzie się w stanie z tego utrzymać. Co ciekawe, muzyk miał nawet okazję wystąpić w amerykańskiej edycji Idola wspierając Haley Reinhart. Niestety, granie na perkusji okazało się być słabym źródłem dochodu, dlatego Anderson .Paak zmuszony był rozpocząć pracę na… plantacji marihuany.

Debiutancka EP-ka i współpraca z Dr. Dre

Po trudnym życiowym epizodzie, w którym borykał się z poważnymi problemami finansowymi i bezdomnością, postanowił raz jeszcze spróbować swoich sił w muzyce. Tym razem wpadł na bardzo ciekawy pomysł stworzenia EP-ki składającej się z coverów utworów białych artystów – projekt ten miał zwrócić uwagę na problem wykorzystywania dzieł czarnych artystów przez bardziej znane osoby, często bez zgody autorów i finansowej gratyfikacji. Paak odwrócił ten proces i zamienił folkowe ballady w klasyczne dla siebie brzmienie, będące mieszanką rapu, soulu i funku. Największy skok popularności zawdzięcza jednak Dre, czyli najważniejszemu hiphopowemu producentowi ever, który postanowił zaprosić go na aż 6 utworów z kultowego albumu Compton.

Sprawdź też
gwiazdki Michelin

Solowo, w duecie i z zespołem

Od momentu występu na ostatnim albumie Dr. Dre, kariera Andersona wystrzeliła. Jego solowe albumy zebrały przychylne recenzje krytyków i przypadły do gustu publiczności. Na fali sukcesów powstało NxWorries, czyli duet współtworzony z producentem – Kxnowledge. Efektem wspólnego działania było wydane w 2016 Yes Lawd! Duet pracuje obecnie nad drugim albumem. Paak nie jest wprawdzie pełnoprawnym członkiem zespołu Free Nationals, ale za to często z nim współpracuje. Ich wspólny gościnny występ w kultowej serii Tiny Desk Concerts jest najczęściej oglądanym odcinkiem. Przy okazji tego koncertu, Anderson miał okazję wrócić do swojej młodzieńczej pasji i zagrać na perkusji – nie jest to zresztą jednorazowa akcja, artysta dość często wykorzystuje swoje wszechstronne muzyczne umiejętności występując na żywo.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone