Czytasz
Magiczne promienie światłowodu, czyli najciekawsza ezoteryka w internecie

Magiczne promienie światłowodu, czyli najciekawsza ezoteryka w internecie

Magia i ezoteryka na dobre rozgościły się w internecie. Wśród średniej reputacji magików i wiedźm można tam znaleźć parę ezo perełek. Pozwólcie, że w tym wyjątkowym czasie między Andrzejkami a retrogradacją Merkurego zostanę Waszą duchową przewodniczką…

…po kontach i stronkach o tematyce ezoterycznej. Będziemy wspólnie czytać kosmogramy, oczyszczać nasze czakry, odprawiać rytuały i szukać swojego trzeciego oka. Jak w każdej dobrej medytacji, zrelaksujcie się i poczujcie, jak dobroczynne promienie internetowego światłowodu przechodzą przez Wasze stopy aż po sam czubek głowy…

ezoteryka
Źródło: konto Magia Wysoka, Niska no i taka średnia bym powiedział | http://facebook.com/MAGIA.SREDNIA

Mediumistic Art

Zacznijmy może bardziej poważnie, czyli od Mediumistic Art. Konto zbiera przykłady tzw. sztuki mediumicznej z całego świata, tworząc rodzaj cyfrowej kolekcji dzieł outsiderów i outsiderek typowego art worldu. Instagram to jedynie przedłużenie o wiele bardziej szeroko zakrojonego projektu – zespół badaczy archiwizuje wystawy, publikacje i wywiady z przedstawicielami i przedstawicielkami sztuki mediumicznej.

Czyli właściwie jakiej? Takim mianem określa się sztukę natchnioną przez tzw. duchy czy siły niematerialne, często ściśle związaną z ezoteryką. Przykładem takiej praktyki artystycznej są chociażby prace Pameli Colman-Smith – brytyjskiej ilustratorki, współautorki słynnego tarota Rider-Waite z początku XX wieku, ale też malarki. Jej mniej znane przepełnione symboliką dzieła przypomina zespół Mediumistic Art. I właśnie dla takich nieoczywistych smaczków warto odwiedzać ich konto.

Sprawdźcie, jakie karty do wróżenia wybrać

Mystical ASF

A jeśli już przy tarocie jesteśmy… Każdy, kto czasem sobie wróży, musi przejść ten moment frustracji, gdy z kartami po prostu nie można się dogadać. Nieważne, jak długo będziesz je męczyć tym samym pytaniem, odpowiedź może być dalej niesatysfakcjonująca (czyt. nie taka, jaką chcesz XD). O tej i innych dolach i niedolach kartomantki opowiada Koko, czyli Mystical ASF. Not ya average spiritual advisor tworzy memy i tik toki na bazie popkulturowych odniesień, które jednocześnie są często (serio) dobrym źródłem wiedzy na temat astrologii czy kartomancji. Charakterystyki znaków, opisy kart i randomowe tweety o duchowej praktyce przybliżają hermetyczny świat magii i ezoteryki.

Tarot Memów

Memosfera jako Maior i Minor Arcana? To połączenie okazuje się całkiem… sensowne. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze w memach widziałam dużo mocnych prawd o życiu. Taki reality check. Dlatego wcale nie dziwi mnie, że ktoś postanowił przełożyć je na karty tarota. I świetnie mu się to udało. Tajemniczy Francesco, pomysłodawca Meme Tarots, chyba na pamięć zna Know Your Meme, czyli największe archiwum i encyklopedię memów w necie. I tak Bubbles Girl rozpoczyna całą talię jako beztroski Głupiec, Doge i Cheems staje się Mocą, Grant Gustin przy grobie Olivera Queena uosabia Sąd Ostateczny a słynna scena Kobiety krzyczącej na kota to kolejna odsłona Sprawiedliwości. Autor kart przestał niestety postować w czerwcu tego roku… Jednocześnie ogłaszając, że grafiki będą dostępne zarówno w formie namacalnej talii, jak i NFT. Czekamy!

Magia Wysoka, Niska no i taka średnia bym powiedział

No dobra, więc mówiłam, że memy to kolekcja gorzkich prawd o rzeczywistości? Dobrze wie o tym admin peja Magia Wysoka, Niska no i taka średnia bym powiedział. Cierpki smak duchowości podszyty jungowskim cieniem – nikt nie powiedział, że proces inicjacji należy do łatwych i przyjemnych. Satanistyczne źródła bożonarodzeniowych bombek, gnostyczna plejka od samej Katy Perry czy designerskie inspiracje z pentagramami w roli głównej – humorek ezoteryczny (nie tylko) dla kumatych. Działająca już od paru lat stronka na Facebooku to też zgryźliwa krytyka niektórych hochsztaplerskich praktyk, których w świecie ezo i showbizu nie brakuje. Na tapecie znalazła się m.in. głosząca swoje prawdy oświecone o 5G (i swego czasu szczepionkach) Edyta Górniak. Gwiazda jest w iście doborowym towarzystwie Chłopaków z baraków czy kontrowersyjnego maga Alistera Crowleya, który jest częstym tematem ciętych postów.

Sprawdź też
Jan Komasa / fot. Jarosław Sosiński

Jak coś, do 2 grudnia w ramach Black Friday trwa licytacja randki z adminem!

Zodiakara z rynsztoku

Na koniec jeszcze jeden polski akcent. Słowo zodiakara stało się ostatnio popularnym określeniem. Do tego stopnia, że startowało w konkursie na Młodzieżowe Słowo Roku w 2021. To o czymś świadczy. Po pierwsze, o wzmożonym zainteresowaniu ezoteryką, a po drugie – prześmiewczym podejściu do młodych dziewczyn interesujących się szeroko rozumianą astrologią. Stojąca za kontem @zodiakara.zrynsztoku Michelle postanowiła przekłuć szyderczy epitet w sukces, publikując serie memicznych horoskopów wykorzystujących kulinarne nawiązania i popularne memowe templatki. Dzięki zodiakarze mogłeś_aś wreszcie dowiedzieć się, którą sałatką jarzynową jesteś lub jaka pizza odpowiada Twojemu znakowi zodiaku. Znalazło się też miejsce dla energetyków czy owocków, które dumnie reprezentują każdy z 12 znaków. Tym, którzy jeszcze pamiętają Ewę Drzyzgę polecam sprawdzić, jak każdy z nich poradził sobie w Rozmowach w toku.

Przeczytajcie wywiad z Zodiakarą w Going. MORE

Duchowość to ciężki kawałek chleba. Bałagan w czakrach, dziurawa aura… Trudno się niekiedy w tym połapać, a tych, którzy chcą zrobić z tego chaosu użytek nie brakuje. Dlatego zawsze warto przede wszystkim szukać kompasu w samym sobie. I choć zabrzmiało to jak drętwy cytat z jakiegoś pompatycznego filmu fantasy, taka nawigacja “wewnętrznego menadżera” naprawdę się przydaje. Ja nazwałabym go po prostu intuicją.

ezoteryka
Karen i ezoteryka, źródło: Memebase
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone