Czytasz
Z miłości do jabłuszka. Co nowego w Apple Muzeum Polska?

Z miłości do jabłuszka. Co nowego w Apple Muzeum Polska?

Za nami ponowne otwarcie Apple Muzeum Polska. Twórcy placówki, zbierającej historyczne okazy z charakterystycznym jabłuszkiem w logo, dołożyli wszelkich starań, by zachwycić odwiedzających.

Jedna z najbardziej fascynujących placówek wystawienniczych w Warszawie, czyli Apple Muzeum Polska, znalazło dla siebie miejsce na II piętrze kompleksu Norblin. Ekspozycję tworzy prywatna kolekcja Jacka Łupiny. Składają się na nią zarówno komputery i laptopy, elektroniczne akcesoria, jak i memorabilia związane z legendarnym twórcą marki Stevem Jobsem. Ten swoisty wehikuł czasu przez technologiczne generacje z pewnością jest gratką dla dojrzałych odbiorców – niejedna łezka może zakręcić się w oku na widok ukochanych sprzętów z przeszłości. Świetnie odnajdą się tu także młodsi odwiedzający. Tych rozczuli widok laptopów w modnym stylu Y2K, zegarków z pieskiem czy mini pecetów. Do tego masa ciekawostek i materiałów audiowizualnych, pogłębiających wiedzę o marce.

Kochasz Warszawę? Oddaj na nią głos w konkursie European Best Destinations

Apple Muzeum Polska
Zwiedzamy Apple Muzeum Polska, fot. Jagoda Gawliczek

Jesteśmy w Apple Muzeum Polska 3.0. W maju mieliście szansę odwiedzić wersję beta, roboczą, którą już też robiła wrażenie. Teraz widzimy dużo więcej obiektów, choć i tak nie wszystkie. Zbliżam się do 1700 eksponatu, został mi jeszcze jeden! W Norblinie obejrzycie tylko część kolekcji. Całej nie da się pokazać, bo po pierwsze brakuje powierzchni, a po drugie znudzilibyście się. Wybrałem to, co najciekawsze i najładniejsze – zachęca Jacek Łupina.

Bilety do muzeum kupicie w Going.

Apple Muzeum Polska
Trochę taki Kerfuś, ale fajniejszy, fot. Kaja Wawer

I rzeczywiście – wszystko, co widzimy w przestrzeni muzeum jest ciekawe i ładne. Czy mówimy o świetnie zachowanych podróbkach macbooków z całego świata, czy szerokim wachlarzu kolorowych iPodów wszystkich kolejnych generacji, czy kwiatowych obudowach monitorów – warto uważnie przyglądać się wszystkim detalom wystawionych obiektów, gdyż kryje się tam mnóstwo smaczków i frajdy.

Apple Muzeum Polska
Apple Muzeum Polska, fot. Jagoda Gawliczek

Jacek Łupina dodaje z dumą: – W Muzeum można zobaczyć wszystko, co się działo wokół Apple: lifestyle, wpływ na popkulturę, jak zmieniało się podejście ludzi do komputerów, jak komputery się miniaturyzowały, a telefony – na odwrót – robiły się coraz mniejsze.

Sprawdź też

Jest też game room. Tak, dobrze słyszycie.

Kaja testuje game room, fot. Jagoda Gawliczek

Jeśli oglądając eksponaty czujecie potrzebę ich podotykania… nie, nie możecie. Słodkiego robocika też zostawcie w spokoju. ALE! Możecie do woli korzystać z game roomu, czyli pokoju, wypełnionego klasycznymi komputerami, na których czekają na Was vintage’owe gierki. Można sobie poskakać, postrzelać i poszaleć. Tylko dla tego doświadczenia warto byłoby odwiedzić przestrzeń Apple Muzeum, a to tylko jedna sala z boku olbrzymiej ekspozycji. Jednym słowem: WARTO. Trzema słowami: WPADAJCIE, BO WARTO.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone