Czytasz
ARS LATRANS Festival: Y2K – podróż do krainy nostalgii i najlepszy festiwal września w Krakowie?

ARS LATRANS Festival: Y2K – podróż do krainy nostalgii i najlepszy festiwal września w Krakowie?

Plakat z boysbandem nad łóżkiem? Skończony pakiety smsów? A może dzwonki polifoniczne za jedyne 3,99 zł? Co najbardziej kojarzy ci się z latami dwutysięcznymi?

Organizatorzy festiwalu ARS LATRANS Festival: Y2K zabiorą nas w podróż do tych słodkich lat. Przez 4 dni (27 września – 1 października) wybierzemy się na koncerty, wystawy, obejrzymy filmy, a na koniec potańczymy na dyskotece. Oczywiście wszystko to w klimacie lat dwutysięcznych, kryjących sią za osławionym skrótem Y2K. Nie da się ukryć, że estetyka tych czasów przeżywa w ostatnich latach triumfalny powrót. I to zarówno w modzie, muzyce, jak i sztukach wizualnych. To wszystko zobaczycie i usłyszycie na ARS LATRANS Festival: Y2K. Zapinajcie pasy i wyruszamy w krainę nostalgii!

Kup bilety na ARS LATRANS Festival: Y2K

Ars Latrans Festival: Y2K – muzyka…

W kwestii line-upu organizatorzy krakowskiego festiwalu mogą być z siebie naprawdę dumni. Jednym z headlinerów jest Eurodanek – król polskiego eurodance’u we współczesnym wydaniu, który od wielu lat uparcie kroczy swoją ścieżką po zaułkach nostalgii, nadając przy tym zapomnianemu gatunkowi nowa jakość. Twórca miesza eurodance z niezliczonymi odnogami współczesnej muzyki elektronicznej. Momentami uderza nawet w trapowo-autotune’owe klimaty.

Eurodanek jest królem eurodance’u jak Posejdon królem mórz

Drugim artystą, poszukującym w dźwiękowej nostalgii (również w wydaniu Y2K), który wystąpi na krakowskim wydarzeniu, jest Król. Tego pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.

Błażej Król to jedna z najjaśniejszych postaci polskiej alternatywyw, której udało się przebić niezalową bańkę i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców w całym kraju. I nic dziwnego, bo Król to jakościowe teksty i dźwięki oraz równie dobre występy na żywo. W podobne, melodyjno-gitarowe tony uderza zespół Biały Falochron. Ale to nie wszystko. Kto jeszcze wystąpi ARS LATRANS Festival: Y2K? Kiwi, tegoroczna rewelacja, która albumem Pętla pokazała, że można łączyć pop z elektroniką i obie rzeczy robić równie dobrze. To samo muzyczne uniwersum reprezentuje kolejna zaproszona artystka – Wiktoria Zwolińska.

Na festiwalu posłuchamy również zdekonstruowanego neo soulu i rapu w wykonaniu Guest Julka. A na deser projekt, bez którego festiwal nie mógłby się odbyć – Ars Latrans Orchestra. Tym razem posłuchamy, jak nasza ulubiona krakowska orkiestra dźwiękami zinterpretuje klimat Y2K.

Sprawdź też
Rap Wagary

ars latrans festival
fot. Klaudyna Schubert

…I nie tylko

Tak jak wspominaliśmy, Y2K to jednak nie tylko muzyka i organizatorzy festiwalu dobrze o tym wiedzą. Podczas wydarzenia będziemy mieli okazję obejrzeć filmy takie, jak Mulholland Drive, Millenium oraz… blok reklam z lat 2000. Złoty pomysł, musicie przyznać.

Merci, tak podziękuję ciii

Oprócz tego, zrobimy kolaż w stylu kultowego magazynu BRAVO, stworzymy swoją własną sztukę uliczną i zobaczymy prace w ramach wystawy Przesilenie. Bierzcie swoje najlepsze stylówki Y2K i wpadajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone