Czytasz
Młodzi i zdolni. Prace tych sześciu osób trzeba zobaczyć podczas Artshow!

Młodzi i zdolni. Prace tych sześciu osób trzeba zobaczyć podczas Artshow!

Artshow

Na Artshow 3 i 4 czerwca w warszawskiej Fabryce Norblina zobaczymy prace 80 artystów. Oto sześciu młodych i obiecujących twórców, na których warto zwrócić szczególną uwagę. Wybrała ich Ewa Mierzejewska, która odpowiada za wydarzenie.

Milena Krasnopiórko

Rocznik 1997, urodzona gdańszczanka. Zajmuje się malarstwem, litografią, rysunkiem i ceramiką. Niedawno ukończyła studia na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest laureatką trzeciej edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora (2020). Obrazy Krasnopiórko wpisują się w nurt surrealistycznego malarstwa spod znaku Leonory Carrington czy Louise Bourgeois. Artystka maluje swoje lęki, ale i zwycięstwa nad nimi. Sięga po trudne tematy, chętnie czerpie ze stylistyki komiksu, animacji i tatuaży. Artystka zaprezentuje swoje prace na stanowisku nr 9.

Michał Witold Wasiak

Rocznik 1997. W latach 2016-2021 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W swoich pracach obrazuje deformacje, zniekształcenia formy i niecodzienne zestawienia różnych elementów ukazywane na różnorakich przedstawieniach portretowych. Maluje portrety o różnej mimice i ustawieniu światła. Często pozwala stworzonym formom wtapiać się w ciemne tło, sugerując otaczającą mglistą, nieokreśloną przestrzeń. Jest uczestnikiem licznych wystaw graficznych oraz malarskich w Polsce i za granicą. Laureat stypendium Ministra Kultury 2020.

Izabela Siemiątkowska

Rocznik 1990. Uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP w pracowni prof. Stanisława Baja. Maluje syntetyczne przestrzenie architektoniczne, puste pomieszczenia, miasta na granicy abstrakcji. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym i rysunkiem. Jest autorką malowideł ściennych w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, muralu przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich w Warszawie, domach prywatnych, przestrzeniach korporacyjnych i miejskich. Jej twórczość doczekała się wielu nagród i wyróżnień. Na Artshow prace Siemiątkowskiej będą pokazywane na stanowisku numer 1.

Martyna Kaletowska

Rocznik 1998, pseudonim Kozłów. Studentka ostatniego roku Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka, jak sama mówi, działa pomiędzy rzeczywistością a fantazją, często inspiracje czerpiąc z retrospektywy oraz marzeń sennych. Tematem jej prac jest kobieta i jej różne oblicza. Bohaterki jej obrazów wyłamują się z ram konwencjonalnej kobiecości. To dziewuchy, złe kobiety, dresiary i potworzyce. Wyzwolone, czasem nawet agresywne. Charakterystyczne dla twórczości Kozłów jest posługiwanie się groteską, a także umiejętne łączenie piękna z brzydotą, rozpaczy z komedią. Prace Kaletowskiej na Artshow czekają na was na stanowisku nr 41.

Martyna Zaradkiewicz

Rocznik 1987, mieszka i tworzy we Wrocławiu. Jest artystką multidyscyplinarną, udziela się w licznych projektach kulturalno-animacyjnych i sama je inicjuje. W latach 2015-2018 współtworzyła Galerię Sztuki Tętno. Jej wystawa indywidualna Narcyz znalazła się w pierwszej trójce najlepszych wystaw ZPAP okręgu wrocławskiego w 2018 roku. W swojej twórczości artystka ukazuje temat korelacji ciała i umysłu. Posługuje się schematami własnego ciała jako pośrednika w poszukiwaniu tożsamości. Interesuje ją to, co przyjemne i nieprzyjemne, pożądane i niepożądane. Rzeźby Martyny Zaradkiewicz będą eksponowane na Artshow na stanowisku nr 30,, a jedna z nich będzie wystawiona na aukcję.

Sprawdź też

Artshow

Lu Svensson

Rocznik 1989, właściwie Łukasz Kowalik. Fascynuje się złożonością form i mocną symboliką. Jego prace wyróżnia rozpoznawalny styl z bardzo charakterystycznym ujęciem koła, które dla artysty stanowi synonim perfekcji. Prace artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach we Włoszech, Gruzji, Skandynawii, USA i Wielkiej Brytanii. Jego obrazy są również z powodzeniem i cyklicznie aukcjonowane na polskim rynku aukcyjnym, niosą w sobie wysoką wartość artystyczną i inwestycyjną. Na Artshow pracę Lu Svenssona pt. Równonoc – pole widzenia będzie można wylicytować na aukcji.

Artshow

Pełną listę prezentowanych artystów znajdziecie w tym miejscu. Wystawa będzie czynna w sobotę od 10:00 do 20:00 i w niedzielę od 10:00 do 18:00, zaś aukcja odbędzie się drugiego dnia o 15:00.

Bilety na Artshow mamy dla was tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone