Czytasz
Ogrody zakwitną na plaży. Kukon zagra jedyny taki koncert festiwalowy!

Ogrody zakwitną na plaży. Kukon zagra jedyny taki koncert festiwalowy!

Kukon

Kukon koncertuje często, ale pewne występy są inne niż wszystkie. Taki właśnie będzie ten, który raper zagra na plaży w Płocku.

Ekskluzywność w cenie

Pamiętacie jeszcze o Ogrodach? To pytanie retoryczne. Seria wydawnictw, którą Kukon zapoczątkował pod koniec 2019 roku, znalazła licznych słuchaczy i na stałe wpisała się w historię naszego rapu. Gdy powstawał pierwszy z krążków, jej gospodarz był jeszcze dobrze zapowiadającym się twórcą, który walczył o szeroką uwagę. Gdy zaś w grudniu 2022 premierę miał trzeci i zarazem ostatni materiał spod tego szyldu, autor był już jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci gry.

Trudno się zatem dziwić, że domknięcie trylogii świętowano (lub też opłakiwano, zależnie od osobistych wspomnień słuchaczy) również za sprawą trasy koncertowej. Sam artysta określał ją mianem najważniejszej w życiu, bo zamykającej ważny etap w jego działalności muzycznej. Od jej zakończenia minęło już ładnych parę tygodni. Wszyscy, którzy nie zdążyli lub nie mogli się na nią wybrać, będą mogli zobaczyć Kukona podczas Lech Polish Hip-Hop Festival. Będzie to zarazem jedyny festiwalowy występ ze wspomnianym wieloletnim przedsięwzięciem wydawniczym.

Kukon zagra na Lech Polish Hip-Hop Festival, a bilety znajdziecie tutaj!

Klasyczny festiwal na nowo

W tym roku funkcjonujące od wielu lat przedsięwzięcie zmieni nieco swój charakter. Rozdanie nagród, dotąd działające jako osobny byt, stanie się częścią głównej części festiwalu, wróci również Płocka Bitwa Freestylowa. Zmianie uległ również termin wydarzenia – teraz to 6-8 lipca. Pojawią się także nowe strefy, a sam teren zwiększy się pod względem wielkości.

Sprawdź też
K-Culture Training Visa

Największym wabikiem jest jednak line-up, który w przypadku Płocka nigdy nie zawodzi. Mamy w nim zarówno weteranów sceny (tych działających nieprzerwanie od lat, jak i powracających do gry), największe gwiazdy młodszego pokolenia, a także niedawno debiutujący artyści sceny (t)rapowej. O tym, kto został już ogłoszony, przeczytacie w naszym stale aktualizowanym tekście. Znajdziecie go tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone