Czytasz
Kijów znów zatańczy. Powraca największy ukraiński festiwal muzyczny!

Kijów znów zatańczy. Powraca największy ukraiński festiwal muzyczny!

największy ukraiński festiwal

Organizatorzy festiwalu ATLAS wychodzą naprzeciw trudnym czasom. Przedstawiają nową edycję wydarzenia, która odbędzie się po raz pierwszy od zbrojnego ataku na Ukrainę.

Największy ukraiński festiwal muzyczny: na scenie pojawi się ponad 70 artystów

Jeszcze w 2021 roku największy ukraiński festiwal muzyczny gościł aż 600 tysięcy osób. W line-upie można było znaleźć wykonawców takich jak choćby The Chemical Brothers, Placebo czy The Prodigy.

Wydarzenie znane jako ATLAS Festiwal zmienia nazwę na ATLAS UNITED i odbędzie się między 12 a 14 lipca na terenie Blockbuster Mall w Kijowie. Festiwalowicze będą mieli okazję zobaczyć koncerty ponad 70 ukraińskich wykonawców. Część line-upu już ogłoszono, jednak organizatorzy informują, że mogą liczyć również na wsparcie międzynarodowych artystów, których nazwiska ujawnią wkrótce. Warto dodać, że wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży biletów trafią do ukraińskich sił zbrojnych.

ta Ukrainka: Moje katharsis to gotowanie i cukiernictwo [WYWIAD]

Największy ukraiński festiwal muzyczny zadba o kwestie bezpieczeństwa

Należy podkreślić, że mimo szczytnej idei organizatorzy wydarzenia wciąż muszą pamiętać o sytuacji, w której znajduje się Ukraina. W związku z tym wraz z ogłoszeniami o wznowieniu festiwalu pojawiły się informacje dotyczące kwestii bezpieczeństwa. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie imprezy przekazały, że w sytuacji, w której syrena powietrzna zasygnalizuje groźbę rosyjskiego ataku, to schron pomoże wszystkim zebranym.

Sprawdź też
modelki diament

Ukraińscy artyści apelują, by osoby z przemysłu muzycznego pokazywały swoją sztukę w tych trudnych dla wszystkich czasach. Organizacja ATLAS UNITED to szansa nie tylko na zebranie potrzebnych pieniędzy, ale również powiew odrobiny normalności dla obywateli Ukrainy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone