Czytasz
Glitch, lateks i futuryzm – startuje warszawska odsłona Avant Art Festival

Glitch, lateks i futuryzm – startuje warszawska odsłona Avant Art Festival

Od dzisiaj, 30 września rusza warszawska odsłona Avant Art Festival. Przygotujcie się na prawdziwe święto awangardy i wyjątkowe doświadczenia (nie tylko) muzyczne, w różnych lokalizacjach stolicy – od Pogłosu przez Komunę/Warszawa aż na Klubie SPATiF kończąc. A kto wystąpi na tegorocznej edycji? Wybraliśmy dla Was paru i parę artystów i artystek, których nie możecie przegapić.

CEL – Hubert Zemler i Felix Kubin / Klub SPATiF / 1.10

Duet polsko-niemiecki CEL zabierze Was w fascynujący świat elektroakustycznych smaczków, ekstatycznej perkusji i tanecznych rytmów, a wszystko to w stylistyce rodem z filmów sci-fi. Hubert Zemler i Felix Kubin w lutym tego roku wydali swój debiutancki album, na którym znajdziecie kompozycje nieoczywistych dźwięków przywołujących skojarzenia z dalekimi podróżami kosmicznymi. 

W ramach koncertu w Klubie SPATiF muzykom towarzyszyć będą wizualizacje autorstwa Josephin Böttger. Inspirując się klasykami kina sic-fi artystka z Hamburga stworzyła kolaż, w którym dekonstrukcji ulegają pierwotne narracje – obrazy mieszają się ze sobą, tworząc wizualną kakofonię dopełniającą równie intrygującą warstwę muzyczną.

Teoniki Rożynek i Żaneta Rydzewska / Klub SPATiF / 1.10

Dwie awangardowe kompozytorki z klasycznym wykształceniem biorą na warsztat dźwięki, których próżno szukać w chopinowskich kompozycjach. Eksplorujące szeroki temat muzyki konkretnej, czerpią inspiracje z dźwięków pochodzenia naturalnego. Za instrumenty może służyć im wszystko – od linijki przez ciecierzycę. Zglitchowane, zmodyfikowane, przesączone przez elektroniczne instrumentarium dźwięki zyskują drugie życie. Deformacje i zachwiania składają się na improwizacyjne kompozycje w których swoboda i twórcza manipulacja formą nie zna granic. Teoniki Rożynek i Żaneta Rydzewska zagrają w klubie SPATiF już jutro.

Bilety na występ obu duetów kupicie w Going.

Naked / Komuna Warszawa/Szkoła / 3.10

Lubicie gotyckie klimaty i stroje rodem z BDSM? Dodajcie do tego punkową energię na scenie i zamiłowanie do dekonstrukcji. Esencja Naked, czyli Agnes, zapewnia wyjątkowe widowisko, które nikogo nie pozostawi obojętnym. Przygotujcie się na elektroniczne i wizualne ekstrema, które razem tworzą polityczny manifest przeciwko formom jakiejkolwiek kontroli. Ta muzyka wymaga obecności – trudno jest doświadczyć Naked przez same słuchawki. W świecie dominacji wirtualnych mediów, w którym sekretnie marzymy o rytuałach angażujących nas w całości – łącznie z ciałem – Naked tworzy taki wyłom. Bolesny i intrygująco przyjemny jednocześnie spektakl z pewnością wyrwie Was z jesiennej stagnacji. 

Ten projekt po prostu musicie zobaczyć na żywo!

Bilety na koncert Naked dostępne w Going.

Sprawdź też

Beniovska / Komuna Warszawa/SZKOŁA / 4.10

W obszar ekstremalnej intymności, ale w zupełnie innym klimacie, zaprasza Was Beniovska. Jej live-act opiera się na wielokanałowej kompozycji eksperymentalnej, który przenosi słuchacza w całkowicie inną rzeczywistość. Sama Beniovska określa ów wrażenie jako “Virtual Reality dla uszu”. W dobie pandemii relacje międzyludzkie uległy zasadniczym zmianom – dziś redefiniujemy pojęcie bliskości. Wszystko jest niby takie samo, a jednak zupełnie inne – intymność kojarzy się jednocześnie z zagrożeniem, chorobą, wykluczeniem. Występ Beniovskiej może stanowić próbę odtworzenia poczucia więzi poprzez dźwięk. 

Enchanted Hunters / Komuna Warszawa/SZKOŁA / 4.10 

Alternatywny pop zanurzony w synth-popowe stylistyce – Enchanted Hunters tworzą melancholijne, ale jednocześnie taneczne utwory, w których podniosły nastrój miesza się ze swobodną zabawą formą. Inspirujące się m.in. zespołem Księżyc Małgorzata Penkallai Magdalena Gajdzica wydały swój drugi album Dwunasty Dom w 2019 roku. Od subtelnych ballad przez chwytliwe, popowe utwory duet przenosi nas w przestrzeń polifonicznych, charakterystycznych dla nich spiętrzających się struktur wokalnych. Chóralne zaśpiewy, kaskadowe sekwencje dźwiękowe w połączeniu z grą świateł i rozpoznawalnymi perukami tworzą spójne widowisko, które będziecie mogli zobaczyć w Komunie Warszawa już w niedzielę.

Bilety na Enchanted Hunters i live act Beniovskiej kupicie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone