Czytasz
Awangarda z całego świata, złowieszcze algorytmy i klubowe eksperymenty – we Wrocławiu rusza Avant Art!

Awangarda z całego świata, złowieszcze algorytmy i klubowe eksperymenty – we Wrocławiu rusza Avant Art!

Avant Art

Czas start! Zaczynamy Avant Art Festival – najpierw Wrocław, potem Warszawa. Sprawdź, jakie koncerty czekają nas w tym roku i na których artystów polecamy wybrać się w ciągu najbliższego tygodnia!

Od przeszło dziesięciu lat organizatorzy Avant Art ściągają do Polski artystów z najwyższej półki w kategoriach awangarda, eksperymentalna elektronika i noise. Sporo koncertów, jak na przykład warszawski występ Babyfather z 2017 roku, do dziś wielu wspomina z rozrzewnieniem i zalicza do ikonicznych wydarzeń. Tegoroczna edycja, zarówno we Wrocławiu jak i Warszawie, zapowiada się naprawdę grubo, więc radzimy dokładnie prześledzić program!

Avant Art zacznie się w stolicy Dolnego Śląska już dzisiaj i potrwa do 29 września – co czeka nas w ramach festiwalu? 

Wszystko rozpocznie się koncertem otwarcia w Piekarni, czyli wrocławskim Centrum Sztuk Performatywnych, podczas którego zagra grupa Gravetample. Przygotujcie się zatem na głośną, dronową przejażdżkę. Firlej, Impart, Stary Klasztor – to miejscówki, w których odbędą się kolejne koncerty. Wystąpi tam m.in. zakręcony na punkcie cyfrowego świata duet Amnesia Scanner, ikona amerykańskiego noise’u Bill Orcutt czy dälek – trio działające na polu awangardowego hip-hopu od przeszło dwudziestu lat. Ich znakiem rozpoznawczym są noise’owe breaki i elektryzujące produkcje.

Zwróćcie też uwagę na fenomenalny kobiecy skład. Lubująca się w przetwarzaniu, spirytualizmie i eksperymentowaniu Aïsha Devi, Shygirl – specjalistka od klubowych klimatów i UK garage, czy francuska producentka Coucou Chloe. Ta ostatnia kilka miesięcy temu na jednej ze scen TNMK udowodniła jak potężną energią dysponuje – ostre klubowe rytmy w połączeniu z jej mrocznym wokalem całkowicie pochłonęły publiczność.

Wśród zaproszonych w tym roku do Wrocławia artystów znaleźli się także m.in. Curl, kolektyw Danse Noire, Rożynek & Janicki i wielu innych.

Bilety na poszczególne wydarzenia w ramach AAF kupicie za pomocą Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone