Czytasz
Avicii wciąż jest z nami. Poznaliśmy niepublikowany remix

Avicii wciąż jest z nami. Poznaliśmy niepublikowany remix

Avicii

Na platformach streamingowych zadebiutował remix, który Avicii stworzył dla zespołu obracającego się w kręgu muzyki country.

Avicii nazwany ponadczasowym artystą

Zac Brown Band udostępnił remix utworu Beautiful Drug z albumu Jekyll + Hyde. Jego autorem jest Avicii, zmarła ikona muzyki. – Był prawdziwym pionierem i inspiracją dla mnie – kiedy wyszło „Wake Me Up”, zapałałem chęcią do eksperymentowania z muzyką EDM – powiedział lider grupy.

W ciągu ponad dekady zespół wydał sześć albumów, z których pięć zadebiutowało na szczycie listy Country Albums Billboardu. Zdobył trzy nagrody Grammy, sprzedając ponad 30,5 miliona singli i 9,3 miliona albumów, a także zgromadził ponad 11,2 miliarda streamów.

Avicii zostanie upamiętniony. Powstanie podcast o jego życiu i dziedzictwie

Inne działania upamiętniające twórcę

Członkowie subredditu Avicii potwierdzili też, że planują uruchomić podcast poświęcony zmarłemu artyście, który będzie dla fanów, przez fanów. Wiadomość ta pojawiła się krótko po koncercie w ramach hołdu dla artysty zorganizowanym przez Fundację Tima Berglinga, który odbył się w Sztokholmie.

Sprawdź też
Lil Yachty

Fundacja Tima Berglinga zajmuje się zapobieganiem samobójstwom i zdrowiem psychicznym, a założyli ją rodziców Aviciiego w 2018 roku. W 2020 roku fundacja uruchomiła kampanię For A Better Day, która bada środki zapobiegania samobójstwom i promuje rozmowy z młodymi ludźmi na temat zdrowia psychicznego.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone