Czytasz
Nie tylko sukces kinowy. Ścieżka dźwiękowa „Barbie” bije rekordy

Nie tylko sukces kinowy. Ścieżka dźwiękowa „Barbie” bije rekordy

Barbie

Ekspansja Barbie Grety Gerwig trwa w najlepsze, a popularność jest widoczna na każdej płaszczyźnie. Tym razem padło na ścieżkę dźwiękową, która wykręciła rekordowe liczby w Wielkiej Brytanii.

Barbie dominuje na liście przebojów

Wszystkie piosenki wchodzące w skład ścieżki dźwiękowej ukazały się jako Barbie The Album w dniu premiery filmu. Na płycie można usłyszeć największe gwiazdy muzyki popularnej takie jak Billie Eilish, Dua Lipa czy Nicki Minaj. Nic więc dziwnego, że słuchacze nie przeszli obojętnie obok tego muzycznego zestawienia.

Wygląda na to, że soundtrack Barbie już przeszedł do historii brytyjskich list przebojów. Numer pod tytułem What Was I Made For autorstwa wspomnianej Eilish pojawił się na trzecim miejscu muzycznych zestawień, a w tym samym czasie kawałek wykonywany przez Duę Lipę zatytułowany Dance The Night zajął czwartą pozycję.

Okazuje się, że to nie koniec, ponieważ tuż za piosenką Dui znajduje się przeróbka hitu Barbie World, za którą odpowiedzialne są Nicki Minaj i Ice Spice. W brytyjskim top 40 znalazło się również miejsce dla numeru Speed Drive od Charlie XCX, który zajął 19. miejsce czy utworu Pink autorstwa Lizzo, znajdującego się na 39. pozycji. Bardzo dobrze radzi sobie też emocjonalna ballada I’m just Ken wykonywana w filmie przez Ryana Goslinga.

Historyczny moment

Pierwszą ścieżką dźwiękową do filmu, która znalazła się w pierwszej dziesiątce listy przebojów, była legendarna Gorączka sobotniej nocy autorstwa Bee Gees z 1978 roku. To właśnie z tego soundtracku pochodzą kultowe hity takie jak How Deep Is Your Love, Stayin’ Alive czy Night Fever. Film autorstwa Johna Badhama bił w tamtym czasie rekordy popularności i na stałe zapisał się w świadomości ludzkiej. Identyczna sytuacja dzieje się także teraz – w momencie, w którym dzieło Grety Gerwig zawładnęło światem filmu oraz muzyki.

Sprawdź też

Kino to nie tylko obraz

O tym, że muzyka posiada ogromną moc, nie trzeba nikomu przypominać. Wiadomo, że w każdej produkcji filmowej to właśnie muzyka odgrywa jedną z najważniejszych ról. Co więcej, niektóre ścieżki dźwiękowe są na tyle dobre, że piosenki, które z nich pochodzą, potrafią sobie radzić bez obrazu wyświetlanego w tle.

Dowodem na to mogą być niestarzejące się hity z filmów takich jak Titanic, Pretty Woman, Grease czy Narodziny Gwiazdy. Szansę na taki bieg wydarzeń mają również kawałki wywodzące się ze świata Barbie. Kto wie, być może Dance The Night stanie się nieśmiertelnym Shallow?

Bilety na najlepsze koncerty popowe znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone