Czytasz
Bedoes i Lanek wzywają do Rewolucji Romantycznej – sprawdźcie nowy kawałek ze stajni SBM

Bedoes i Lanek wzywają do Rewolucji Romantycznej – sprawdźcie nowy kawałek ze stajni SBM

Bedoes i Lanek, fot. Piotr "Kaczy" Kaczor, mat. promocyjne

Bedoes i Lanek tworzą nowy protest-song nawiązując do… epoki romantyzmu. I nawołują do rewolucji. Na kanale Youtube SBM Label pojawiła się właśnie zapowiadany w trakcie trasy, promujący nowy album kawałek Rewolucja Romantyczna.

Bedi wypuścił właśnie kawałek zapowiadający nowy album – Rewolucja Romantyczna. Na bicie Lanka raper z Bydgoszczy opowiada o współczesnej Polsce – miejscu podziałów, pełnym przemocy i antagonizmów. Bydgoski artysta nawołuje jednocześnie do rewolucji, ale opartej nie na brutalności a przede wszystkim na miłości. Inspiracją dla nowego utworu jest bowiem… romantyzm. Reprezentant SBM Label nawiązuje do epoki romantyzmu, wskazując na patriotyzm oparty przede wszystkim na silnej uczuciowości.

Romantycy zwrócili uwagę na życie wewnętrzne człowieka – duchowość, uczucia, emocje, a również na odrębność jednostki ludzkiej, jej odmienność i indywidualność. Dominacja uczucia nad rozumem była także buntem przeciwko zastanej rzeczywistości i obowiązującym w niej normom społecznym. Metodą poznania świata stać się miał nie empiryzm, ale sztuka. Typowy romantyczny bohater literacki to buntownik motywowany wielkimi namiętnościami, takimi jak miłość lub nienawiść. Bohater ten charakteryzuje się nieprzeciętnością, konfliktowością; samotnie buntuje się przeciw normom społecznym lub walczy w obronie ojczyzny. Najważniejszym uczuciem dla romantyka jest miłość, przeważnie nieszczęśliwa i tragiczna, zawsze jednak wszechogarniająca i potężna – czytamy na profilu Bedoesa.

Nowy singiel to tylko przedsmak nadchodzącego albumu, który możecie już teraz zamówić w preorderze.

Sprawdź też
Tłuste bity

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone