Czytasz
Białas i Sobel połączyli siły. Takiego duetu jeszcze nie było

Białas i Sobel połączyli siły. Takiego duetu jeszcze nie było

Białas i Sobel

To opowieść z cyklu: niecodzienne rapowe połączenia. Co dla fanów przygotowali Białas i Sobel?

Nowa płyta nadchodzi wielkimi krokami

Dwa tygodnie temu Białas solidnie powiadomił fanów o swoim powrocie. Na streamingach pojawiły się równocześnie dwa single autorstwa Beezy’egoWitam Cię 2k23 i Mateusz Jordan. Ponadto temu drugiemu towarzyszył jeszcze teledysk w wykonaniu Xawita, za bit natomiast odpowiadali Deemz z Wrooblem.

Jak przystało na Białasa, nie obyło się bez mocnych wersów i zaczepek w stronę branży. Raper w singlu Mateusz Jordan wyśmiewał między innymi redakcje hip-hopowe takie jak RapNews czy Glamrap. Zarzucił im traktowanie świata rapu śmiertelnie poważnie, podczas gdy on podchodzi do tej kultury i muzyki z luzem. Co więcej, ironicznie zaczepił też youtubera Grande Connection, sugerując, że to on pisze mu teksty.

Białas i Sobel? Tak, serio!

Przy okazji dzisiejszego singla Białas odsłonił swoją bardziej poważną, refleksyjną stronę. Uzi to utwór utrzymany w znacznie cięższym klimacie niż dwie pierwsze premiery. Gospodarz stara się rozliczyć ze swoimi zmorami z przeszłości i podkreślić, że popełnia takie same błędy jak każdy, jednocześnie nie zasługując na większą karę. Sobel z kolei niesamowicie bawi się wokalem i uzupełnia nawijkę Białasa bardzo wykręconymi i eksperymentalnymi tonacjami. Ważnym elementem utworu jest refren, w którym pada tak mocny wers jak Gdybym mógł, zabiłbym się, by móc to życie powtórzyć. Za instrumental odpowiada Deemz, który również był współautorem wcześniejszych singli.

Sprawdź też
Białas 2 single

Warto dodać, że zapowiedziana przez Białasa płyta będzie zawierać 36 utworów. To jednak nie koniec. Do Newcomera będzie dołączana również Głowa rodziny LP. Te dwa albumy zamknięte w trzech krążkach dadzą łącznie 50 tracków. Będzie to niewątpliwie jedno z najdłuższych polskich wydawnictw rapowych ever. Nie będzie brakowało też na nich gości. Dzisiejszy Sobel na Uzi jest pierwszym z featów, który nam zaprezentowano. Ponadto usłyszymy takie postacie jak Malik Montana, Young Igi, Alberto czy Kukon.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone