Czytasz
Billie Eilish dołącza do muzycznej obsady „Barbie”. Jej utwór wyciśnie łzy

Billie Eilish dołącza do muzycznej obsady „Barbie”. Jej utwór wyciśnie łzy

Billie Eilish

Szum wokół premiery Barbie nie cichnie. Soundtrack zawiera utwory najpopularniejszych twórczyń i twórców ostatnich lat, a teraz dołączyła do nich również sama Billie Eilish.

Szykujcie chusteczki

Nowy utwór Billie Eilish zatytułowany What Was I Made For ujrzy światło dzienne już 13 lipca. Piosenka powstała we współpracy z bratem artystki Finneasem, mającym na koncie wiele nagród, w tym kilka zdobytych właśnie we współpracy z siostrą. Według słów amerykańskiej artystki ma to być wzruszający utwór:

We made this song for Barbie and it means the absolute worrrrld to me. This movie is gonna change ur lives and hopefully the song will too. Get ready to sob – napisała na swoim profilu na Instagramie. Z posta wręcz wylewały się emocje towarzyszące jej podczas tworzenia piosenki. I nie ma się co dziwić, to z pewnością spore przeżycie dla artystki.

Filmowa kariera

To zresztą nie jej pierwszy występ, jeśli chodzi o produkcję muzyki filmowej. W 2020 roku wydała bowiem kawałek No Time To Die, który znalazł swoje miejsce w soundtracku filmu Nie czas umierać, opowiadającym o przygodach Jamesa Bonda. Natomiast dwa lata później wraz z bratem pracowała nad muzyką do To nie wypanda, czego efektem były teksty do trzech nowych utworów – Nobody Like U, 1 True Love oraz I Know What’s Up. Pierwszy z nich wylądował na 49. pozycji rankingu Billboard Hot 100.

Bilety na najlepsze koncerty popowe znajdziecie w tym miejscu!

Gwiazdorski line-up

Wśród pozostałych artystów muzycznej obsady Barbie znalazły się takie gwiazdy jak Ava Max z utworem Choose Your Fighter, Dua Lipa z Dance The Night czy Nicki Minaj we współpracy z Ice Spice, serwujące rapowe Barbie World.

Sprawdź też

Co ciekawe, wokalny udział przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej miał również… Ryan Gosling, który stworzył I’m Just Ken, utwór inspirowany latami osiemdziesiątymi. Według słów twórców każdy kawałek ma zarówno klimatem, jak i tekstem oddawać to, co akurat dzieje się na ekranie. Lista numerów zawiera aż 17 piosenek, a całość można zakupić w postaci oficjalnej płyty, winylu czy kasety. I to różowej!

Produkcja na najwyższym poziomie

Produkcją wykonawczą soundtracku zajął się wielokrotnie nagradzany Mark Ronson. Twórca ma na koncie pracę przy takich hitach jak Ghostbusters czy Suicide Squad, a także współpracę ze sławnymi artystkami. Są wśród nich takie osobistości jak Nicki Minaj, Lady Gaga czy Adele. Czas pokaże, jak poradzi sobie z cukierkowym klimatem Barbie, jednak patrząc na pierwsze wydane single – nie ma się czym martwić.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone