Czytasz
Billie Eilish stawia na ekologię. Energia słoneczna zasili jej koncert

Billie Eilish stawia na ekologię. Energia słoneczna zasili jej koncert

Billie Eilish

Już wkrótce odbędzie się festiwal Lollapalooza, na którym wystąpi Billie Eilish. Artystka zapowiedziała niedawno, że jej set koncertowy będzie częściowo zasilany energią słoneczną, a wszystko to za sprawą inteligentnych systemów z zerową emisją gazów cieplarnianych.

Ekologia na pierwszym miejscu

REVERB (organizacja non-profit) oraz Billie Eilish połączyli siły. Dogadali się z organizatorami Lollapalooza, by wykorzystać ekologiczne systemy na głównym występie festiwalu. Celem jest zastąpienie generatorów zasilanych dieselem tymczasową farmą słoneczną, która znajdzie się na terenie festiwalu w Chicago. Będzie zasilała systemy przygotowane przez Overdrive Energy Solutions. To demonstracja nowych technologii, które są w stanie drastycznie zredukować zanieczyszczenie gazami cieplarnianymi. Mają też pokazać, że całkowite odejście od zasilania paliwami kopalnymi jest jak najbardziej możliwe.

Wszystkie te działania są częścią Music Decarbonization Project, który ma na celu zredukowanie zanieczyszczeń dwutlenkiem węgla powodowanych przez branżę muzyczną. Zaangażowani w projekt ludzie chcą pokazać, że ekologiczne systemy również potrafią dostarczać wystarczającą ilość energii, by zasilić ogromne sceny. A przy okazji nie produkują tak ogromnych pokładów zanieczyszczeń. MDP pomogła sfinansować sama Billie Eilish. Poza nią w projekt włączyli się także m.in. Wild Rivers, Tame Impala i The Lumineers.

Stanowcze NIE dla zanieczyszczeń

Jak podaje oficjalna strona REVERB aż ponad 70% zanieczyszczeń związanych z festiwalami stanowi emisja gazów cieplarnianych powodowanych przez samych słuchaczy, dojeżdżających na koncerty z różnych stron świata. Na każdym evencie wspieranym przez organizację są stoiska, przy których można wypełnić ankietę oraz posłuchać rad specjalistów. Opowiadają, jak w prosty sposób zredukować produkcję gazów cieplarnianych podczas dojazdu.

We hope and believe this will be a watershed moment for the music industry. There are real climate solutions available right here, right now. By showcasing this technology with one of the biggest artists in the world, on one of the most revered festival stages, we’re accelerating the necessary transition toward a decarbonized future, for music and beyond.

Sprawdź też
Kaz Red flag

Adam Gardner, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy REVERB

Artyści coraz częściej wspierają działania na rzecz środowiska. Być może przełomowy Music Decarbonization Project przyczyni się do tego, że faktycznie branża muzyczna zacznie odchodzić od szkodliwych dla klimatu systemów zasilanych paliwami kopalnymi na rzecz bardziej ekologicznych, które czerpią energię ze słońca.

Bilety na najlepsze koncerty popowe znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone