Czytasz
Paralimpiada w najlepszym stylu – BIZUU ubierze naszych sportowców w Paryżu

Paralimpiada w najlepszym stylu – BIZUU ubierze naszych sportowców w Paryżu

Poznański brand zaprojektuje i uszyje oficjalne stroje reprezentacyjne na ceremonię otwarcia i zamknięcia tegorocznych Igrzysk w stolicy Francji. Dzięki BIZUU Paralimpiada będzie modna jak nigdy dotąd!

Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o porozumieniu brandu z Polskim Komitetem Olimpijskim. To nie tylko wielkie wyróżnienie dla poznańskiej marki modowej, ale również okazja do zaprezentowania polskiego designu na globalnej areniepodkreślaliśmy. Umowa z Polskim Komitetem Paralimpijskim to naturalne rozszerzenie tej współpracy. Zabiegał o nie prezes PKP Łukasz Szeliga. Teraz już cała nasza reprezentacja będzie wyglądać szykownie i czuć się komfortowo. Specjalnie zaprojektowane i uszyte stroje podkreślą profesjonalny wizerunek polskich paralimpijczyków.

BIZUU to marka modowa, stanowiąca połączenie siły dwóch sióstr (łącznie z nazwą, na którą składają się pierwsze litery imion projektantek!). Od początku celuje ona w nieszablonowe rozumienie kobiecości i indywidualizm.

Przyświecają nam takie wartości, jak inkluzywność, różnorodność i dostępność, dlatego nie możemy doczekać się współpracy z paralimpijczykami – cieszy się Blanka Jordan, współzałożycielka BIZUU.

bizuu paraolimpiada
BIZUU x Paralimpiada w Paryżu, fot. materiały prasowe

Moda podnosząca morale

Twarzami współpracy zostały parasportowczynie Kinga Dróżdż i Oliwia Jabłońska oraz trenerka Beata Pożarowszczyk-Kuczko. Choć większość czasu spędzą w strojach sportowych, będą dobrze widoczne w czasie ceremonii na początek i koniec zawodów. To momenty, w których czuć dużą tremę.

Myślę, że poczucie zawodników, że dobrze się prezentują, jest korzystne z punktu widzenia czynnika psychologicznego, budowania pewności siebie – zaznacza Beata Pożarowszczyk-Kuczko.

Wtóruje jej Oliwia Jabłońska. – Zawsze podczas ceremonii otwarcia patrzymy na inne ekipy, jak wyglądają, jakie mają stroje – przyznaje pływaczka i trzykrotna medalistka. Dodaje: – Jeżeli wiemy, że dobrze wyglądamy, że nasze stroje są porządne, ładne, to czujemy się dużo pewniej.

Sprawdź też
Sydney Sweeney nowa dziewczyna Bonda

Kiedy kibicować paralimpijczykom?

Pierwsze zawody dla osób z niepełnosprawnościami zorganizowane zostały w 1948 r. w Londynie przez Ludwiga Guttmanna. Pierwsze pełnoskalowe igrzyska paralimpijskie odbyły się natomiast w 1960 r. w stolicy Włoch. Polacy po raz pierwszy wystartowali w nich w 1972 r. Łącznie nasi reprezentanci wywalczyli 798 medali. W samym Tokio nasza kadra zdobyła 24 medale.

W tym roku nasza kadra powalczy w dniach 28 sierpnia – 8 września. Łącznie w Letnich Igrzyskach Paralimpijskich wystartuje aż 4400 sportowców z całego świata.

Oficjalna premiera całości kolekcji BIZUU dla sportowców paralimpijskich odbędzie się już 19 kwietnia.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone