Czytasz
Polski BookTok poleca swoje ulubione książki o miłości | Going. aMORE

Polski BookTok poleca swoje ulubione książki o miłości | Going. aMORE

Z okazji Walentynek spytałam 5 osób aktywnie działających na książkowym TikToku o ich ulubione miłosne lektury.

BookTok to część TikToka, na której osoby dzielą się swoim entuzjazmem wobec literatury. Społeczność rozwija się na tyle dynamicznie, że tworzy własne trendy na rynku wydawniczym. W niektórych księgarniach jej faworytom dedykuje się wyróżnione regały. Byłam bardzo ciekawa, jakie książki o miłości wybiorą!

Sprawdź więcej tekstów w cyklu Going. aMORE

Karolina (come.book)

książki o miłości
fot. IG / come.book

Ulubiona książka o miłości? Na ten moment Practice girl Estelle Laure, bo nie tylko porusza temat miłości romantycznej (a wątek romantyczny jest przesłodki), ale co najważniejsze – miłości do samych siebie. Jo to dziewczyna, która od nowa musi pokochać własne ciało, zrozumieć swoją wartość i to, że jest warta każdej dobrej rzeczy, która może ją spotkać. Ważna i wartościowa powieść młodzieżowa, którą pokocha wiele osób!

Antek (antek_czyta)

booktok książki o miłości
fot. IG / antek_czyta

Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell to jeden z najważniejszych klasyków amerykańskich i personalnie mój ulubiony. Miłość głównej bohaterki Scarlett O’Hary dostrzegamy na wielu płaszczyznach – do ziemi, przyjaciół, rodziny, ale co najbardziej może was przekonać to NAJLEPSZE enemies to lovers jakie czytałem. Polecam z całego serducha. 🤎

Eli (notmyhigh)

booktok książki o miłości
fot. IG / not.my.high

Wybieram Loveless Alice Oseman – ma przewrotny tytuł, ale opowiada o miłości, którą najbardziej cenię w swoim życiu, czyli o miłości do przyjaciół. Główna bohaterka nigdy się w nikim nie zakochała, ale przecież romans gdzieś na nią czeka, prawda? Prawda? Ta książka pomogła mi w akceptacji swojej aseksualności i aromantyczności w najcieplejszy możliwy sposób. W święto miłości staram się nie zapominać o wszystkich ludziach do których czuję miłość. Do moich kotów, przyjaciół, osoby partnerskiej, rodziców i babci. Romans jest świetny, ale Loveless przypomina, że miłość ma wiele kolorów.

Izabela (ksiazkowa.baba)

booktok książki o miłości

Obca Diany Gabaldon jest przepełniona miłością, a zwłaszcza trudami związanymi z jej utratą. Pokazuje jak zbudować to uczucie na nowo. Miłość kwitnie tu bardzo powoli, ale gdy już się pojawia to doprowadza do łez radości.

Sprawdź też
Gladiator 2

Kaja (kaja.wawer)

booktok książki o miłości
fot. IG / kaja.wawer

Moje pierwsze książkowe walentynki spędzam z Book Lovers Emily Henry – książką, która opowiada nie tylko o miłości romantycznej. Ale i o siostrzanej, bo choć tytuł mówi o niesamowicie atrakcyjnym Charliem to główna bohaterka ma również siostrę, z którą przez całą historię się dociera. Jako singielka uwielbiam czytać historie romantycznie, tym bardziej kiedy pierwsze skrzypce trzyma sarkastyczna postać kobieca, która dodatkowo kocha książki. Jeśli tak jak  ja walentynki spędzacie z książkami – Book Lovers to must!

Jeśli oprócz książek kochacie też muzykę, dziś kupicie dwa bilety na FEST Festival ze zniżką -10%, kod LOVEFEST (ważne do 15.02 do 10:00)

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone