Czytasz
Pokazaliśmy Europie, że w Warszawie są Włochy [WYGRANA]

Pokazaliśmy Europie, że w Warszawie są Włochy [WYGRANA]

Skądkolwiek przyjedziesz, w Warszawie znajdziesz miejsce, które przypomni Ci o domu. Miłością do tego miasta zaraziliśmy cały kontynent. Stolica wygrała bowiem w konkursie European Best Destinations.

Organizacja European Best Destinations zajmuje się promocją kultury i turystyki. Jej portal odwiedzają setki tysięcy użytkowników z całego świata. Szukają tam zarówno inspiracji do dalszych podróży, jak i wiedzy o wybranych kierunkach. W 2009 roku powołano konkurs, w którym najlepsze i najciekawsze miasto Europy wybierane jest z listy 20 miast i miasteczek. Swoimi głosami podzieliło się aż pół miliona turystów z 178 krajów! W tym roku po raz pierwszy w szranki stanęła stolica Polski. I co? I wygrała, a do tego w przepięknym stylu, bo zdobyła najwięcej głosów w historii konkursu :3

Dowiedz się więcej o konkursie

W Going. nie trzeba nikogo przekonywać, że Warszawa jest świetnym miejscem do życia. Spędzamy mnóstwo czasu na mieście, korzystając z jej rozlicznych atrakcji. Nieważne, czy mówimy o profesjonalnych salach koncertowych, klubach i barach, czy też restauracjach, galeriach i kinach – jesteśmy wszędzie. Swoją miłością do stolicy wielokrotnie dzieliliśmy się na łamach magazynu Going. MORE. Zresztą przekonajcie się sami.

Jedzenie w Warszawie

Do całonocnych eskapad śladami muzyki trzeba mieć dużo energii. To między innymi dlatego jedzenie jest dla nas jedną z najważniejszych sfer. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie w stolicy zjecie soczystego burgera, pożywny bibimbap czy wyrafinowane ostrygi – mamy dla Was najlepsze rekomendacje. Stale też szukamy i testujemy nowe miejscówki. Nasze redakcyjne serca pobiły m.in. wenecki bar Va Bene Cicchetti, malutkie pizze w Reginie na Mysiej i słodziutkie gofry w niegrzecznych kształtach w Dickery. Koniecznie sprawdźcie też queerowe bistro Butero.

European Best Destinations
fot. materiały promocyjne, M.St. Warszawa

Którędy po kulturę?

Najedzeni ruszamy dalej w miasto, szukając niesztampowych atrakcji, które wypełnią nasze serca rozmaitymi emocjami. Co wybierzemy dziś? Czy będzie to nostalgia, jaką przyniesie podróż przez historię elektroniki z logo jabłuszka? A może spacer przez Jazdów i bogactwo domków fińskich? Polowanie na przykurzone perły w Antykwariacie Grochowskim, który aż trzykrotnie zwyciężył w plebiscycie na Ulubioną Księgarnię Warszawy (2020, 2021 oraz 2022 rok)? Kameralna przestrzeń miniaturowego kina czy gorąca atmosfera podziemnych walk bokserskich?

Sprawdź też

European Best Destinations
fot. materiały promocyjne, M.St. Warszawa

Miasto żyje muzyką

Kochasz nigeryjski soul, polski rap, a może muzykę poważną? Wolisz Fever Ray, Rinę Sawayamę czy RuPaul’s Drag Race? Jest duża szansa, że większość Twoich ulubieńców pojawi się w tym roku w Warszawie. Co więcej, korzystając z bogatego wachlarza koncertów, możesz też poznać wielu nowych fascynujących wykonawczyń i wykonawców. Kluby? Ależ oczywiście! Imprezy ze śmietanką lokalnych i zagranicznych didżejek i didżejów umożliwią niezapomnianą zabawę do białego rana. Festiwale? Proszę bardzo: popowo-rapowy ON AIR i elektroniczny Undercity zapewnią masę wrażeń, po które nie trzeba wyjeżdżać poza miasto. Cytując hasło promocyjne, z którym stolica walczy w konkursie European Best Destinations: Mamy to w Warszawie!

Tu kupisz bilety na najlepsze wydarzenia

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone