Czytasz
Burial i Kode9 połączyli siły. Zbliża się nowy materiał!

Burial i Kode9 połączyli siły. Zbliża się nowy materiał!

Burial

Zapowiedziany materiał zostanie wydany nakładem wytwórni fabric Originals. EP-ka, którą wydadzą Burial i Kode9, będzie nosić tytuł Infirmary / Unknown Summer.

Londyńska zagadka rozwiązana

Burial
Billboard, który pojawił się we wschodnim Londynie

W nocy z 30 na 31 maja we wschodniej części stolicy Wielkiej Brytanii pojawił się zagadkowy billboard. Po prawej stronie widzimy monumentalną, przywodzącą na myśl otchłań wertykalnego labiryntu grafikę z logiem klubu fabric. Po prawej natomiast w oczy rzucają się ksywki dwóch dubstepowych gigantów: Buriala i Kode9. Oprócz tego plakat zawiera logówki wspomnianych artystów, logo londyńskiego klubu oraz datę: 21.07.2023.

Schemat myślowy w tym momencie mógł wydać się prosty: klub, dwóch wybitnych artystów, data. A więc bez wątpienia chodzi o całonocną imprezę pod kuratelą wyżej wspomnianej dwójki. Nic bardziej mylnego! Co wprawniejsi zajawkowicze mogli z łatwością zgadywać, że nie chodzi tu o koncert. Nad ksywkami muzyków widnieje bowiem napis: fabric Originals. A czym jest wspomniana wyżej inicjatywa? Już wyjaśniam.

Nowy Burial to święto

Burial
Jedyne zdjęcie Buriala

fabric Originals to nic innego, moi drodzy, jak wytwórnia niezastąpionego klubu fabric. Projekt rozpoczął się w 2022 roku i rozwija się w niesamowitym tempie. Swoje produkcje wydawały już tam wschodzące gwiazdy brytyjskiej sceny jak LCY, SHERELLE czy I.Jordan. Polecam sprawdzić twórczość tych artystek i nie zabierać sobie możliwości powiedzenia: znał_am/em, zanim stało się modne!

Teraz przyszedł czas na prawdziwe legendy. Kode9 wydał swój ostatni album Astro-Darien rok temu i od tego czasu nie dawał znaku życia. Podobnie jak Burial, który najnowszy materiał wypuścił zupełnie niespodziewanie w październiku zeszłego roku. Duet ma na koncie wspólny występ z cyklu Fabriclive 100 w formie godzinnego DJ-setu. Usłyszymy w nim bardzo szeroki przekrój muzyki: od IDM, przez jungle i footwork, aż po UK hardcore. Wydaje się, że na wspólnym materiale artyści znajdą wspólny pierwiastek. Jak będzie w rzeczywistości? Dowiemy się dopiero 21 lipca.

Sprawdź też

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone