Czytasz
CARBON Silesia Festival 2022 odkrywa karty i ogłasza pierwsze gwiazdy

CARBON Silesia Festival 2022 odkrywa karty i ogłasza pierwsze gwiazdy

monolink

W dniach 10 i 11 czerwca po raz drugi w Zabrzu odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej, czyli CARBON Silesia Festival. Plejada gwiazd elektroniki wypełni dźwiękami unikatową przestrzeń Sztolni Królowa Luiza.

Ubiegłoroczne spotkanie w ramach Carbon Silesia Festival było ogromnym sukcesem, zaś organizatorzy tego wydarzenia zapewniają, że tegoroczne spotkanie zapewni jeszcze więcej pozytywnych wrażeń. Na sukces tego czerwcowego festiwalu złoży się nie tylko szereg znamienitych gości z zagranicy oraz kraju, ale także lokalizacja, którą bez krzty przesady można nazwać wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju.

Ogłoszenie tegorocznych gwiazd otwiera znany i lubiany duet Glowal, tworzący wyjątkowy mariaż tanecznych rytmów i przepełnionych emocjami wokali. W ciągu ostatnich lat szturmem artyści zdobyli uznanie światowej publiczności, a także liczne wyróżnienia krytyków muzycznych i prasy m.in za sprawą licznych wydawnictw nakładem Afterlife, Innervisions, czy Dyinamic, a także licznych występów od Bliskiego Wschodu przez Indie, a teraz także Zabrze.

Poza duetem Glowal usłyszymy także długo wyczekiewanych i uwielbianych w kraju nad Wisłą NTO. To producent, DJ, multiinstrumentalista i człowiek-wizjoner, którego rewelacyjny album “Apnea” współtworzą tacy goście, jak Paul Kalkbrenner, Kas:st czy kolejny z ogłoszonych artystów podczas Carbon Silesia Festival – Monolink. Ten człowiek orkiestra również zwiedził cały elektroniczny glob, łącząc narrację piosenek z muzyką klubową, co czyni jego muzyka trudną do zaszufladkowania.

Nie zabraknie także brzmień stricte bassowych od Lenzmana i Satla. Ten pierwszy szybko zbudował swoją unikatową markę na scenie D&B. Jego ebiutancki album „Looking At The Stars” podbił serca słuchaczy i zapewnił mu miejsce w gronie najlepszych producentów DnB. Wypuszczone w tym roku nakładem Metalheadz – „Golden Age” udowdniło z kolei, że Lenzman potrafi realizować się również w innych muzycznych gatunkach, a jego oryginalna mieszanka hip-hopu, jazzu oraz soul podbiła serca krytyków.

Satl – urodzony w Polsce, ale wychowany w Rotterdamie – to jeden z najbardziej oryginalnych artystów na bassowej scenie, czego niezbitym dowodem są jego liczne występy od Londynu po Hongkong i Sydney. Całości elektronicznego programu z zagranicy dopełni Ejeca. Najbardziej rozpoznawalny artysta z Irlandii Północnej, a wręcz duma narodowa tego kraju, co wcale nie powinno dziwić, gdyż jego znakomite utwory zdobią katalogi tak uznanych wytwórni jak: BPitch Control, Tusk Wax, Last Night On Earth czy AUS Music.

CARBON Silesia Festival to nie tylko zagraniczne nazwiska, ale także czołówka polskiej sceny. Beskres, czyli najnowsza inicjatywa dwójki z trzech przedstawicieli jednego z najbardziej znanych polskich zespołów – KAMP!, laureat Fryderyka 2021 i jednocześnie nominowany w kolejnym roku – Baasch, dwóch doświadczonych producentów, całkowicie oddanych swoim maszynom – Jacek Sienkiewicz i Jurek Przeździecki jako Tumult Hands, wokalistka, DJ-ka, dziennikarka i promotorka młodych talentów oraz „kobieta instytucja” na polskiej scenie – Novika z nowym projektem 2.0, niezawodni i energetyczni Last Robots, wschodzące gwiazdy wspólczesnej sceny techno – Private Press, ulubieniec polskiej publiczności i multiinstrumentalista Bass Astral, a także największy towar eksportowy polskiej branży klubowej – Catz` n Dogz.

Sprawdź też
Muse Festival

CARBON Silesia Festival to idealny dowód na to, że elektroniczne brzmienia doskonale sprawdzają się w postindustrialnej przestrzeni kopalni Sztolnia Królowa Luizy. Już w maju poznamy kolejne nazwiska, które uświetnią drugą edycje festiwalu.

carbon silesia festival

Kup bilet na Carbon Silesia Festival

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone