Czytasz
Cyrkowcy, iluzjoniści i akrobaci na ulicach Lublina – wystartował Carnaval Sztukmistrzów!

Cyrkowcy, iluzjoniści i akrobaci na ulicach Lublina – wystartował Carnaval Sztukmistrzów!

Carnaval Sztukmistrzów Lublin Going. poleca co robić weekend atrakcje cyrk

Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa – to główny cel, który przyświeca lubelskiej imprezie miejskiej znanej jako Carnaval Sztukmistrzów. Zapewniamy Was – barwniejszego wydarzenia w tej części Polski nie znajdziecie!

Odbywający się od ponad dekady Carnaval Sztukmistrzów jest uwielbiany przez mieszkańców miasta, okolicznych terenów, a także przez przyjezdnych. To doskonała okazja do niecodziennych spotkań z artystami, którzy między 25 a 28 lipca dosłownie przejmują ulice Lublina. Żonglerzy, cyrkowcy, akrobaci i muzycy – jakie punkty programu zaciekawiły nas najbardziej?

cover fot. – Natalia Wierzbicka

Urban Highline Festival

Co to takiego? Otóż dość ekstremalna i ekscytująca zarazem rozrywka, polegająca na chodzeniu po taśmach rozwieszonych między budynkami. W przypadku Lublina będą to obiekty w samym centrum miasta: Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska czy Urząd Marszałkowski. Taśmy znajdą się od ośmiu do czterdziestu metrów nad ziemią i będą chyba najbardziej hardkorową opcją w czasie karnawału. Warto zaznaczyć, że jest to jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie!

Carnaval Sztukmistrzów Going. poleca co robić Lublin
La Tangente du bras tendu

Francuscy artyści zapewnią nam blisko godzinne widowisko, będące pokazem akrobatyki na najwyższym poziomie, a zarazem intrygującą opowieścią. Jej bohater to dyktator piszący płomienne przemówienie z okazji rocznicy dojścia do władzy, który wspomina swoją drogę na szczyt politycznej kariery. Latające trapezy, dramatyczna muzyka i wygibasy w powietrzu – brzmi nieźle, prawda? Mały przedsmak poniżej!

Let it burn!

Co prawda zabawy z ogniem nie należą do najbezpieczniejszych, ale pod względem wizualnym zawsze robią spore wrażenie. Szczególnie w wykonaniu austriackiej grupy Irrwisch. Łączy ona żonglerkę, teatr, taniec i muzykę, traktując przy tym ogień jako coś, co tkwi w każdym z nas. Płomienne, pełne metafor show rozgrzeje nas w piątkową noc na Placu przy Trybunale. Wirtuozem specjalizującym się w łączeniu gry na instrumentach z ognistymi popisami jest natomiast Bram Graafland. Artysta do perfekcji opanował korzystanie ze swojej kuchenko-organo-perkusji, a wynikiem tych muzyczno-kulinarnych wariacji będzie wykonany przez niego naleśnik. Szczerze – nie wiemy czego się spodziewać, dlatego bankowo sprawdzimy to na żywo.

Sprawdź też
wystawy

Asphalt Theater “The Chefs Orchestra”

Klaunada, dowcipy, błazenada i dystans – tak w skrócie opisać można ekscesy w wykonaniu pochodzących z Izraela artystów, którzy w Lublinie wystąpią aż trzykrotnie! Przebrani za kucharzy, w swoim muzycznym menu serwują muzykę z całego świata i akrobatyczne popisy, trafiające w nawet najbardziej wymagające gusta. O tym, na co ich stać, możecie zobaczyć w krótkiej zapowiedzi poniżej.

Carnaval Sztukmistrzów wystartował w czwartek i potrwa do niedzielnego wieczoru. Wspomniane przez nas wydarzenia są jedynie małą cząstką tego, czego możemy spodziewać się na ulicach Lublina, o czym świadczy różnorodny program imprezy. Znajdziecie go TUTAJ! Do zobaczenia!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone