Czytasz
Słoneczne nu-disco, koreańska outsiderka i brytyjscy mordercy – kogo nie możecie przegapić na Audioriver

Słoneczne nu-disco, koreańska outsiderka i brytyjscy mordercy – kogo nie możecie przegapić na Audioriver

Jayda G Audioriver Going. rekomendacje polecamy

Audioriver Festival startuje już jutro! My oczywiście będziemy na miejscu i wybraliśmy dla Was mniej oczywistych artystów, których nie możecie przegapić na płockiej plaży.

Audioriver to nie tylko gwiazdy business techno czy tech-house’owe klimaty. W bogatym line-upie zawsze znajdzie się kilka perełek prezentujących odmienne gatunki muzyki klubowej. Jak już nasycicie się setami Charlotte de Witte, Kölscha, Damiana Lazarusa czy Jona Hopkinsa, obowiązkowo wpadnijcie na któryś z polecanych przez nas występów. Gwarantujemy – nie pożałujecie!

British Murder Boys

O ile wielkimi fanami klasycznego techno nie jesteśmy, tak wspólny projekt Surgeona i Regisa to rzecz z kategorii must see. Dwie legendy klubowej sceny, kolesie, którzy wyznaczali nowe granice w produkcji i których wizje zawsze wyprzedzały teraźniejszość. Występ British Murder Boys będzie pochwałą dla punkowego, soczystego techno. Grzech przegapić.

Park Hye Jin

O ile Peggy Gou całkiem nieźle radzi sobie z selekcją i prezentowaniem najnowszych kolekcji na Instagramie, tak Park Hye Jin skupia się głównie na dowożeniu mega ciekawej autorskiej muzy. Podobnie jak jej krajanka Yaeji, Park wplata w house’owe podkłady swój wokal. Co jednak różni dwie panie to fakt, że bohaterka tegorocznego Audioriver skupia się na brudniejszym brzmieniu, które najłatwiej skategoryzować jako outsider/lo-fi. Jej występy na żywo to mieszanka live actu i DJ setu, po której bankowo nie wyjdziecie zawiedzeni.

Jayda G

Najsz(cz)erszy uśmiech Audioriver? W tej kategorii bez dwóch zdań wygrywa kanadyjska didżejka. Jeśli będziecie mieli już dość mrocznego 4×4 i przeskakiwania z nogi na nogę – koniecznie wybierzcie się na set Jaydy G. Klasyczne disco lat 70., współczesne edity, ciepły house i sto procent radości z muzyki. W ramach przygotowania możecie sprawdzić tegoroczny album Significant Changes, który ukazał się w Ninja Tune. Nie pożałujecie!

Courtesy

Grenlandzka didżejka lubi pograć sobie nieco ciężej, co wcale nie oznacza, że jednostajnie. Podczas jej ostatniej wizyty w Polsce na imprezie Move Mózg zagrała konkretne techno wymieszane z trance’owymi elementami. Najaaraq Vestbirk nie stroni też od elektro i breakbeatów. Czego spodziewać się na Audioriver? Znakomitej selekcji i otwartej głowy – mało jest tak świadomych ludzi w tej branży. Hint: obczajcie najnowszą składankę jej wytwórni Kulør – same perełki!

Private Press

Co wychodzi z zajawki młodym polskim trapem, dubem, reggae i techno? Odpowiedź na to pytanie znają chłopaki z Private Press. Na swoim koncie maja release’y w Indigo Aera czy REKIDS, a w tym roku (wspólnie z Earth Trax) odpalili wytwórnię Ziemia. A to zapewne dopiero początek. Tak czy inaczej – na żywo buja to jak mało co.

Audioriver Festival rozpoczyna się już w piątek 26 lipca i potrwa do niedzieli. Powyższa selekcja to nasze subiektywne rekomendacje, a oprócz tych artystów, w Płocku zagrają również m.in. Blawan, David August, Fjaak, Mall Grab, Jon Hopkins, Modeselektor i wielu innych.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone