Czytasz
Taniec w ważnej sprawie – klubowa scena aktywnie wspiera poszkodowanych pożarami w Australii

Taniec w ważnej sprawie – klubowa scena aktywnie wspiera poszkodowanych pożarami w Australii

Mall Grab Australii DJ Plead Szpitalna 999 techno Going.

Wszyscy wiemy, jak ogromna jest skala obecnych pożarów w Australii. Liczby są przerażające, a wiele wskazuje na to, że to dopiero początek tej nierównej walki.

Do tej pory, katastrofalne pożary w Australii pochłonęły życie pół miliarda zwierząt, zniszczyły setki domów i lokalnych ekosystemów. W sumie spaliło się prawie 6.5 milionów hektarów lasów. Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że są one skutkiem postępującej katastrofy ekologicznej, której jesteśmy naocznymi świadkami.

Nie możemy siedzieć bezczynnie – wiele portali i organizacji odpaliło zbiórki mające na celu zebranie funduszy, które wspomogą ofiary pożarów i dadzą nadzieję na jak najszybszą odbudowę straconej infrastruktury i chociaż w jakimś stopniu zrekompensują straty. W pomoc Australii zaangażowało się również środowisko klubowe, związane z muzyką niezależną.

Australijski didżej i producent Mall Grab wypuścił do sieci EP-kę Don’t Keep the Fire Burning, z której cały dochód przekaże na wsparcie skutków pożaru. Podobnie uczynili jego rodacy, DJ Plead i Lou Karsh, których EP-ki Massari for Relief oraz Against the Flames są już dostępne na Bandcampie i kupując je, można przelewać środki pozwalające chociaż w niewielkim stopniu zniwelować straty.

W naszym kraju zaczynają pojawiać się wydarzenia, podczas których zbierane będą pieniądze mające na celu pomoc Australii. Pierwsze z nich odbędą się w warszawskim klubie 999 (już w sobotę) oraz w Krakowie, na Szpitalnej 1 (czwartek, 16 stycznia). W popularnych “dziewiątkach” zagrają m.in. MaL, Avtomat, Private Press czy Anja Kraft. Za selekcję na Szpitalnej odpowiedzialni będą m.in. Chino, Virtual Geisha, Daniel Drumz czy KTHL. Czekamy na kolejne kluby i kolektywy, które zdecydują się na taką formę pomocy. My oczywiście wspieramy tego typu inicjatywy i z wielką chęcią dołożymy się do zrzutek.

Sprawdź też

Środowisko klubowe po raz kolejny pokazuje, że potrafi się jednoczyć w ważnej sprawie. Niezależnie czy są to prawa osób ze środowisk LGBTQ+, czy wciąż pojawiające się rasizm i seksizm, czy kwestia generowania nadmiernej ilości śmieci (chociaż trzeba przyznać, że część robi to na pokaz, vide ostatnia akcja z Peggy Gou i Kevem Koko). Poniżej wrzucamy Wam kilka linków, pod którymi możecie rzucić hajsem. W undergroundzie siła!

Wesprzyj Australię, misie Koala i walczących z pożarami:

https://donate.wwf.org.au/donate/2019-trees-appeal-koala-crisis#gs.r4ar58

https://www.facebook.com/donate/1010958179269977/

https://www.rfs.nsw.gov.au/news-and-media/general-news/featured/support-for-firefighter-families

https://lnk.bio/fightthebushfires

https://twitter.com/hashtag/AuthorsForFireys?src=hashtag_click

https://www.cfa.vic.gov.au/about/supporting-cfa

https://www.gofundme.com/f/fire-relief-fund-for-first-nations-communities?utm_medium=copy_link&utm_source=customer&utm_campaign=p_lico+share-sheet

https://www.gofundme.com/f/help-thirsty-koalas-devastated-by-recent-fires

https://frrr.org.au/cb_pages/supporting_bushfire-affected_communities.php

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone