Czytasz
Beluga Stone, Pokusa, Kamp! i nie tylko – tydzień pełen polskich koncertów

Beluga Stone, Pokusa, Kamp! i nie tylko – tydzień pełen polskich koncertów

Beluga Stone EABS Kamp! koncert polskie bilety Going.

Pomimo wakacyjnego sezonu na brak koncertowych wrażeń narzekać nie możemy. Co więcej, większość z nich to atrakcje totalnie za free – nic, tylko korzystać!

Od dużych nazwisk mamy letnie festiwale, ale na tym muzyczny świat się nie kończy. Jeśli zostajecie w mieście – wybór gigów z polskimi artystami robi obecnie spore wrażenie. W najbliższy czwartek będziemy mieli do wyboru aż trzy znakomite koncerty, co tylko potwierdza fakt, w jak dobrych czasach dla rodzimej muzyczki żyjemy!

Beluga Stone, 8 sierpnia, Klub SPATiF

Ich koncert w Planetarium Kopernika był jednym z najlepszych momentów tego lata. Beluga Stone to duet założony przez muzyków znanych z P. Unity – Macieja Sondija i Jędrzeja Dudka. Chłopaki eksplorują spirytualistyczno-hipisowskie klimaty, znajdziecie tu dużo luzu, nieśpiesznego tempa i leniwych gitar. Jeśli nie widzieliście – koniecznie wpadajcie do SPATiFu. Przy okazji – sprawdźcie plejkę, którą dla nas skleili!

Enchanted Hunters, 8 sierpnia, FINA

Autorki jednego z najciekawszych singli 2019 roku. Plan działania to wyborna zapowiedź długo wyczekiwanego albumu, który ukaże się już niebawem w Latarnia Records. Koncert w służewskiej FINIE będzie idealną okazją do przedpremierowego odsłuchu nowych numerów i zobaczenia, w jaki wysokiej formie są Enchanted Hunters.

Ł Festiwal, 10 sierpnia, Łowicki Ośrodek Kultury

Na łowickim festiwalu zbierze się dość pokaźna grupa reprezentująca polską elektronikę i alternatywę. W ramach 5. edycji festiwalu zagrają m.in. Tuzza, Enchanted Hunters, Wczasy, Żal i Kamp!. O taneczną część zadbają duet Private Press, Shari Vari, a także Kuba Sojka ze swoim live actem. Bez wypełniaczy – to lubimy!

Jerzy Małek, 7 sierpnia, Akwarium

Krakowskie Przedmieście ma nową super miejscówkę. W Akwarium różnorodny jazzowy program uzupełniony jest o didżejskie sety i letnie kino plenerowe. Jerzy Małek to czołowy polski trębacz, a w trakcie swojej kariery występował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem czy Wojtkiem Karolakiem.

Pokusa XXL/Wczasy, 8 sierpnia, Plac Zabaw

Lado w Mieście to jeden z naszych ulubionych letnich cykli koncertowych. W zasadzie bardziej to lubimy tylko Lado na Wsi. W każdym razie – najbliższa odsłona zapowiada się szlagierowo. Frywolna, jazzowa Pokusa w wersji XXL, duchologiczny i prześmiewczy duet Wczasy, a na deser singeli prosto z Tanzanii – rewelacja OFFa Bamba Pana i Makaveli. Tyle dobra na raz.

Wisłoujście, 9-10 sierpnia, Twierdza Wisłoujście

Da się u nas zrobić techno festiwal bez zagranicznych gwiazd? Oczywiście – najlepszym na to dowodem jest nadmorskie Wisłoujście. W line-upie znajdziecie czołówkę polskiej sceny tech-house’owej (ale znajdą się też ambitniejsze akcenty). Uwagę przyciągają takie nazwy, jak Olivia, Agim, Catz ‘N Dogz, Michał Ziętara (sprawdźcie playlistę, którą dla nas przygotował!), Jurek Przeździecki, An on Bast, MKO, Beskres czy Kovvalsky i Pitti Schmitti

EABS, 10 sierpnia, Wir

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że to obecnie najważniejszy polski jazzowy band. Nikt nie przebił się tak mocno do mainstreamowej świadomości, nikt tak dobrze nie czerpie z przeszłości i przerabia ją na własny, niepodrabialny sposób. Po chwalonej płycie Letters to Komeda, EABS wydali w tym roku swoje opus magnum. Slavic Spirits to bez wątpienia TOP polskich albumów AD 2019. W Wirze zobaczycie ich oczywiście za darmo.

Jeśli chcecie być na bieżąco z koncertami polskich artystów, koniecznie sprawdzajcie selekcje Dobre, bo polskie w swoich miastach!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone