Czytasz
Chcecie stworzyć hit z bitem jak od gwiazdy? Pomogą Soundful i AI

Chcecie stworzyć hit z bitem jak od gwiazdy? Pomogą Soundful i AI

wytwórnie muzyczne ai

Soundful wprowadziło udogodnienie, które będzie rejestrować dźwiękowe DNA artystów, tworząc utwory z ich charakterystyczną barwę.

AI w branży muzycznej

Soundful Collabs imituje brzmienia artystów takich jak 3LAU, Autograf, CB Mix, DJ White Shadows, Kaskade i Starrah. Dzięki temu tworzy niepowtarzalne podkłady muzyczne generowane przez sztuczną inteligencję. Władze ogłosiły, że będzie to pionierski krok na rzecz etycznej ścieżki monetyzacji treści, dostarczający artystom nowych źródeł przychodów. W oświadczeniu prasowym założyciele określili to jako ambitne przedsięwzięcie, łączące kreatywność światowej klasy i inżynierię.

Jestem niewiarygodnie dumny, że nasi subskrybenci mogą teraz tworzyć utwory w brzmieniu niektórych swoich idoli – powiedział entuzjastycznie El All, zauważając, że to ogromny krok w kierunku wykorzystania obietnicy sztucznej inteligencji do szukania inspiracji, rozwoju kreatywności i jednoczesnego nagradzania artystów uczciwymi i znaczącymi dochodami.

Ostatnia piosenka The Beatles ujrzała światło dzienne. Pomogło AI

Unikalne brzmienia dzięki Soundful

Platforma do produkcji muzyki oparta na sztucznej inteligencji wyróżnia się od konkurentów swoim niezwykłym systemem one shot. Dzięki niemu utwory są tworzone indywidualnie, nuta po nucie. W rozmowie z magazynem Attack El All wyjaśnił, że w przeciwieństwie do brzmienia kompilacji różnych pętli sklejonych razem i powtarzających się, to wyróżnia twórczość Soundful jako najbardziej niestandardową i profesjonalną w świecie tworzenia muzyki przy użyciu sztucznej inteligencji.

Sprawdź też
Avril Lavigne sobowtór

Docelowym użytkownikiem dla Soundful są twórcy treści, artyści muzyczni oraz wszyscy ci, którzy pasjonują się muzyką. Platforma jest dostępna dla użytkowników o różnym poziomie umiejętności – zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Firma została założona w 2019 roku przez zespół doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej i ekspertów ds. sztucznej inteligencji, ma siedzibę w San Francisco. Otrzymała finansowanie od wiodących firm i nawiązała partnerstwa z głównymi graczami branży muzycznej.

Bad Bunny wkurzony. Nie chce, by AI wykorzystywało jego głos

Tekst: Natalia Kuczyńska

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone