Czytasz
Chris Hemsworth odpowiada na ostrą krytykę superbohaterów Marvela

Chris Hemsworth odpowiada na ostrą krytykę superbohaterów Marvela

Chris Hemsworth

Kiedy mówili o tym, co jest nie tak z superbohaterami, pomyślałem: fajnie, powiedz to miliardom, którzy je oglądają. Czy wszyscy się mylili? – komentuje Chris Hemsworth.

Chris Hemsworth zabrał głos w dyskusji na temat kina superbohaterskiego. Nie jest zaskoczeniem, że debata na temat znaczenia filmów o superbohaterach wciąż trwa między niektórymi z największych hollywoodzkich filmowców i gwiazd.

Czytajcie więcej o świecie kina tutaj!

Superbohaterowie w ogniu krytyki

Martin Scorsese mówił o zachęcaniu widzów do walki z filmami superbohaterskimi, aby ocalić kino. Francis Ford Coppola również wypowiedział się na temat filmów Marvela w wywiadzie dla GQ w 2022 roku. Nazwał je jednym prototypowym filmem tworzonym w kółko, aby wyglądać inaczej. W niedawnym wywiadzie dla The Times of London Chris Hemsworth wypowiedział się na temat wcześniejszej krytyki filmów ze strony obu filmowców.

Ich opinie były bardzo, bardzo surowe. I to mnie niepokoi, szczególnie kiedy chodzi o bohaterów. Dla mnie to było tylko przewracanie oczami, ludzie krytykujący świat superbohaterów nie mieli konkretnych argumentów. Ci goście też mieli filmy, które się nie udały – każdy z nas miał. Kiedy mówili o tym, co jest nie tak z superbohaterami, pomyślałem: super, powiedz to miliardom osób, które je oglądają. Czy wszyscy się mylili? Dodał, że chodzenie do kina nie zmieniło się z powodu superbohaterów, ale z powodu smartfonów i mediów społecznościowych. Uważał również, że filmy superbohaterskie faktycznie zatrzymały ludzi w kinach podczas tej transformacji. Teraz z kolei ludzie wracają. Zasługują więc na trochę więcej uznania.

Sprawdź też
Drzwi z Titanica

W dalszej części wywiadu Hemsworth sam zaatakował aktorów, którzy grali w filmach Marvela i z kolei krytykują te projekty: To trochę tak, jakby każdy aktor miał podejście: Okej, te filmy, w których grałem, osiągnęły sukces? Chętnie się do nich przyznam. Och, ten nie zadziałał? To będę je krytykował. Dodał też: Słuchaj, dorastałem na operze mydlanej. I denerwowało mnie, gdy aktorzy mówili później o serialu z poczuciem winy lub wstydu. Pokora przechodzi długą drogę w tej branży.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone