Czytasz
Witajcie w naszej świątecznej bajce. Zaprasza Christmas Garden Chorzów

Witajcie w naszej świątecznej bajce. Zaprasza Christmas Garden Chorzów

Parki świateł na dobre wpisały się w ofertę kulturalną polskich miast. Nic dziwnego, w końcu co roku cieszą się ogromną popularnością. Jeden z nich wkrótce rozbłyśnie na Śląsku. Już 17 listopada startuje Christmas Garden Chorzów.

Christmas Garden to jedna z najpopularniejszych instalacji tego typu. W ubiegłym sezonie mogliśmy podziwiać je aż w 18 lokalizacjach w czterech krajach! W Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii magiczne parki odwiedziło blisko dwa miliony osób. Teraz przyszedł czas na Polskę. Za kilka dni w Parku Śląskim rozbłysną niezliczone kolorowe światełka. Organizatorzy przygotowali multimedialne atrakcje, które w połączeniu ze specjalnie skomponowaną muzyką wprowadzą gości w czarujący, bożonarodzeniowy klimat.

Christmas Garden – atrakcje

W trakcie zwiedzania terenu na dwukilometrowej ścieżce będzie czekać 25 instalacji świetlnych. Na początku podróży przywita nas kolorowy Anioł. Kilka metrów dalej natrafimy na magiczną fontannę. Mały spoiler: na pewno musicie zobaczyć to na własne oczy! Dalej spotkacie szopkę bożonarodzeniową i drzewo życzeń, które spełni wasze najskrytsze marzenia. Następnym punktem na mapie są świetlne pola, czyli jedna z najbardziej imponujących instalacji w Chorzowie. Składa się z 30000 diod, które w połączeniu z muzyką tworzą bezkresne morze iluminacji.

Co jeszcze czeka na gości?

Boże Narodzenie to też świąteczne jarmarki. Jeżeli więc w trakcie zwiedzania zgłodniejcie lub zechcecie się rozgrzać – żaden problem! Na miejscu przygotowano świąteczne domki, serwujące gorącą czekoladę, grzane wino i ciepłe dania.

Co wyróżnia Christmas Garden spośród innych podobnych obiektów? To europejska marka, która odniosła prawdziwy, mierzalny sukces. Ogromnym atutem jest muzyka, która została skomponowana do każdej instalacji świetlnej. Wisienką na torcie jest za to lokalizacja. Park Śląski to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które za sprawą tysięcy kolorowych światełek zmieni się nie do poznania. Tego po prostu trzeba doświadczyć!

Sprawdź też

Godziny otwarcia i cennik

Park Christmas Garden Chorzów otwarty jest siedem dni w tygodniu od 17:00 do 22:00. Przewidywana data zakończenia wystawy to 15 stycznia. Cena biletów wacha się od 33 do 49 zł. Istnieje też możliwość zakupu biletu rodzinnego w cenie od 110 zł za dwie dorosłe osoby plus trójkę dzieci lub jedną dorosłą i czwórkę dzieci. Atrakcja kierowana jest do osób w każdym wieku, a te poniżej sześciu lat wchodzą za darmo.

Bilety do Christmas Garden Chorzów znajdziesz w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone