Czytasz
Akcja „Chroń naszą przyszłość”, czyli jak bezpiecznie imprezować w trakcie pandemii

Akcja „Chroń naszą przyszłość”, czyli jak bezpiecznie imprezować w trakcie pandemii

Brutaż BAS wychodź odpowiedzialnie kluby imprezy Jasna Smolna 16 postulatów koronawirus pandemia

Ponad 50 inicjatyw – organizatorek i organizatorów, artystek i artystów, kolektywów oraz festiwali podpisało się pod akcją „Chroń naszą przyszłość”.

Jest to akcja, która ma na celu uświadomienie uczestniczkom i uczestnikom życia klubowego, dlaczego tak ważne jest noszenie masek, zachowywanie odpowiedniego dystansu, dezynfekcja rąk, jak i stosowanie się do wszystkich innych zasad związanych z zapobieganiem pandemii koronawirusa.

Wczoraj wieczorem na fanpejdżu niezależnego labelu Brutaż pojawił się post z 16 postulatami, jakie dotyczą problemu związanego z przestrzeganiem reżimu sanitarnego wydarzeń odbywających się w klubach czy podczas plenerowych imprez i koncertów. Dotyczą one głównie kontaktu z innymi osobami i zachowania w przypadku, kiedy ktoś nie chce stosować się do jasno określonych wymogów. Wśród tych, którzy podpisali się pod akcją są m.in. Unsound Festival, Noizz.pl, Up To Date Festival, Syntetyk, Michał Wolski, Naphta, Anja Kraft, Muzyka Nieheteronormatywna, Sideone, Piotr Kurek, Eltron, a także my – Going.

Pierwsza część postulatów skierowana jest do uczestniczek i uczestników. Znalazły się w niej takie zalecenia, jak np. wybieranie się na imprezy w odstępach czasu (najlepiej co 2 tygodnie), polecenie stosowania gestu, jeśli ktoś nie zachowuje dystansu czy unikanie rozmów na parkiecie.

W drugiej części wypunktowane są zalecenia skierowane do organizatorek i organizatorów. Od wypraszania uczestników, którzy nie będą nosili maseczek ochronnych, poprzez wywieszanie odpowiednich grafik/plakatów informujących o zasadach higieny, aż do przekazywania 10% dochodu dla tych, którzy mogą zostać poszkodowani przez koronawirusa.

W trzeciej komunikat jest skierowany do didżejek i didżejów: aby reagowali, jeśli zobaczą nieodpowiednie zachowania na parkiecie, aby egzekwowali od organizatorów przestrzegania niezbędnych wymogów dotyczących wydarzenia.

Poniżej możecie przeczytać wszystkie 16 postulatów:

My się oczywiście z powyższymi stwierdzeniami zgadzamy i również namawiamy Was do tego, abyście pamiętali o obowiązkowym noszeniu maseczek ochronnych, o zachowywaniu zalecanego dystansu, o nie piciu napojów z jednej szklanki czy nie paleniu tego samego papierosa na imprezie. W dużej mierze od nas samych zależy to, czy ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Dbajmy o siebie i o innych, wychodźmy odpowiedzialnie!

Sprawdź też
albumy 2021

Wrzucamy Wam również filmik instruktażowy pokazujący, jaki gest możecie wykonywać, jeśli ktoś nie zachowa dystansu lub będzie chciał przywitać się z nadmierną czułością.