Czytasz
Wiecie, co jest grane? Festiwal, który ucieszy fanów wielu gatunków!

Wiecie, co jest grane? Festiwal, który ucieszy fanów wielu gatunków!

CO JEST GRANE FESTIVAL

Tymek, Margaret czy Nosowska to tylko część różnorodnego line-upu, który zapewni wam i nam Co Jest Grane.

Jak najlepiej nastroić się na tegoroczne lato? Mamy jedną z ważnych podpowiedzi. Zaraz przed rozpoczęciem wakacji rusza kolejna odsłona miejskiego, kultowego festiwalu. Dobór artystek i artystów wyśmienicie oddaje gatunkowy eklektyzm rodzimej muzyki, bardzo rozmaite wibracje i wszelką energię. Tegoroczny Co Jest Grane Festival będzie kipiał od premierowych wykonów. Świeżość wzmocni także kompletnie nowe miejsce.

Dla jednych będzie to powrót do przeszłości, dla innych odkrycie zupełnie nowej przestrzeni w samym sercu stolicy. W tym roku festiwal odbędzie się na terenie dawnej Skry, a obecnego Ośrodka Wawelska Aktywnej Warszawy. Co więcej, zaniedbane miejsce niedawno odzyskały władze miasta i poddadzą je rewitalizacji. I dobrze, bo to wyjątkowy teren na granicy trzech dzielnic. Przestrzeń festiwalu będzie obejmować ponad 20 hektarów przepięknych, historycznych terenów.

Pierwsze ogłoszenia w line-upie

Tak jak teren Co Jest Grane Festival łączy trzy różne dzielnice, tak line-up również stoi na pograniczu bardzo różniących się od siebie stylistyk muzycznych. Tegoroczne ogłoszenia otwierają Mrozu, Margaret, Tymek, Nosowska oraz Rubens, z którym dopiero co przeprowadziliśmy wywiad!

Wydana w ubiegłym roku płyta Złote bloki okazała się strzałem w dziesiątkę. Mrozu tak bardzo uwiódł publiczność, że krążek w kilka miesięcy po premierze pokrył się platyną. Ponadto jego hity latają po stacjach radiowych jak Polska długa i szeroka.

2023 rok będzie dla niej okazja do świętowania okrągłego jubileuszu 10-lecia na scenie. Margaret to jedna z najbardziej popularnych polskich artystek. Głośno i wyraźnie zabiera głos w kłopotliwych dla niektórych tematach i niejednokrotnie gra scenicznym wizerunkiem. Do tego szykuje się do wydania EP-ki oraz materiału spod szyldu MTV Unplugged.

Jedna z najciekawszych postaci sceny hip-hopowej i alternatywnej. Mało który raper przeszedł tak fascynującą metamorfozę stylistyczną jak Tymek. Z prostego klubowego pop-rapu przeszedł w pełni dojrzałą formę artystyczną o ogromnym wachlarzu wokalnym i muzycznym.

Sprawdź też
Bedoes najlepszy raper w Polsce

Ostatnio gościnnie pojawiła się na płycie świeżego na polskiej scenie duetu Anieli, a kilka miesięcy temu połączyła siły wraz z Tomkiem Makowieckim. Co Jest Grane Festival będzie jedną z pierwszych okazji do zapoznania się z materiałem z najnowszej płyty legendarnej Nosowskiej, której premiera wyznaczona jest na maj 2023!

Singiel Wszystko OK? to zapowiedź mini albumu, który światło dzienne ma ujrzeć na początku kwietnia. Nadchodzący album będzie potwierdzeniem nie tylko muzycznej wrażliwości Rubensa, ale także doskonałego opanowania zasady DIY, czyli Do it yourself. Muzyk samodzielnie napisał, skomponował i wyprodukował utwory, które pojawią się na premierowym albumie. Sam jest odpowiedzialny też za nagranie w większości partii utworów. 

Kup bilet, to już czas!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone