Czytasz
Co przyniesie 2021? Klubowy koncert duetu Modeselektor w Warszawie

Co przyniesie 2021? Klubowy koncert duetu Modeselektor w Warszawie

Modeselektor Progresja koncert news bilety Going. techno Berlin

Dla wielu Modeselektor mógł być początkiem drogi z klubową elektroniką. Popularni, solidni rzemieślnicy, którzy wyszli z berlińskim soundem do mainstreamu.

Co prawda to nie 2010, a 2020, ale Modeselektor wciąż trzymają wysoką formę. Duet Szary-Bronsert zaczynał swoją muzyczną drogę na początku XXI wieku, a spory w tym udział miała Ellen Allien, do której to wytwórni BPitch muzycy dołączyli w 2000 roku. A później to już wiadomo – Monkeytown Records, trio Moderat, collabo z liderem Radiohead.

Cztery studyjne albumy, wiele singli, EP-ek i kompilacji, z których numery gościły w berlińskich i światowych klubach przez długie lata. Modeselektor zjechali największe i najważniejsze festiwale, grali w renomowanych klubach, osiągnęli komercyjny sukces. W międzyczasie był jeszcze projekt Moderat współtworzony z Saschą Ringiem, znanym jako Apparat. Była również seria kameralnych imprez w klubie OHM, z ukrytym line-upem, za symboliczną kwotę. Sporo.

Modeselektor przez ponad 20 lat kariery współpracowali z wieloma artystami i artystkami. Thom Yorke, Flohio, Busdriver, Tommy Cash czy Otto von Schirach to nie są pierwsze lepsze nazwiska. A żeby tego było mało, to na kompilacjach Modeselektion pojawiały się tracki od takich producentów i producentek, jak Actress, Vatican Shadow, Lone, Skee Mask, Solid Blake, Bambounou, Ikonika, Electric Indigo czy L-Vis 1990. Ich ostatnim do tej pory albumem jest wydana w 2019 roku płyta Who Else i to właśnie ten materiał będą promowali podczas przyszłorocznego koncertu. Kto wie, może pojawią się też zupełnie nowe numery?

Sprawdź też

Modeselektor zagrają w warszawskiej Progresji 8 maja 2021 roku. Bilety na koncert duetu dostępne są w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone