Czytasz
COALS – albo ich kochasz, albo jeszcze nie znasz

COALS – albo ich kochasz, albo jeszcze nie znasz

Wyprzedź algorytmy. Poznaj Coals już teraz. Badaj cudowne ganc egal i odkryj perełkę polskiej alternatywy, która za chwilę wyjaśni mainstream.

Kojarzycie to określenie: your favourite rapper’s favourite rapper? Coals to ulubiony zespół, Twojego ulubionego zespołu lub artysty. Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski od lat konsekwentnie budują swoje muzyczne résumé przełamując z każdym kolejnym singlem i projektem nowe brzmieniowe granice. Wypuszczone w 2020 Docusoap zapewniło duetowi solidny szum medialny i skok popularności. Było także największym jakościowym skokiem w całej dyskografii. Od tego czasu sporo się zmieniło. Duet wydaje się z jeszcze większą świadomością korzystać z inspiracji i przekuwać je w autorską wizję. Kacha porzuciła także angielski na rzecz polskiego – osobiście uważam to za dobrą decyzję, obcy język był, mimo wszystko, pewnym ograniczeniem dla polskich odbiorców. Mówiąc krótko, pomysły są jeszcze bardziej ambitne, a ich wykonanie topowe.

@coalstok

♬ Disney – Kizo

Coals – ganc egal

Twórczość Coals od początku wyróżnia się niezwykle pomyślaną identyfikacją wizualną. Widać to w sesjach zdjęciowych i klipach. Obraz do ganc egal jest tego kolejnym dowodem. Julia Czaplicka, Maciek Buszman i Olaf Zażembłowski stworzyli dzieło, które świetnie koresponduje z wypracowanym już imagem Coals (polecam przy okazji ich świetne TikTokowe konto). Dostajemy tu klasyczny już mix nostalgii, luzu i dystansu, który przebija z kreatywnie zaaranżowanych ujęć. Coals udowadniają, że mają już wszystko, żeby podbić polską scenę w głównym nurcie, tak, jak zrobiła to choćby Leosia. Teraz pora na to, aby branża odpowiednio ich przyjęła i dała im pole do popisu. Wy też nie zmulajcie, szerujcie i dzielcie się tymi cudnymi traczkami. PS. nowa EP-ka już niebawem!

Sprawdź też
polskie sample

Coals – Miraż

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone