Czytasz teraz
Concept_11: mariaż designu i sztuki współczesnej
Lifestyle

Concept_11: mariaż designu i sztuki współczesnej

Od jesieni zeszłego roku na Starym Mieście w Warszawie działa przestrzeń, łącząca wyjątkowy design, odważną sztukę i rolę showroomu. Poznajcie Concept_11.

Po wejściu do wnętrza w Twojej głowie pojawia się myśl: przyjemnie byłoby tu zamieszkać. Łatwo zapomnieć, że Concept_11 jest showroomem i galerią. Przestronne i świetnie urządzone wnętrza otulają odwiedzających swoim subtelnym pięknem. Nie ważne, czy przyszliśmy tu zerknąć na designerskie obiekty, czy oglądamy czasową wystawę prac współczesnych artystów – szybko udzieli się nam poczucie harmonii i spokój.

Katowicki Spodek czeka remont. To kolejny znak, że warto zająć się perłami modernizmu

Concept_11
Concept_11, lampy TRN i wazony Pani Jurek, mat. promocyjne

Rzemiosło i zen

Nic w Concept_11 nie zostało pozostawione działaniu przypadku. Nad wszystkimi detalami czuwa Monika Kłos, czyli dyrektorka kreatywna GoszczDesign. Co ciekawe, w tym roku projektowała też przestrzeń wystawową w ramach Nomad Circle w St. Moritz. Wydarzenie skierowane jest do kolekcjonerów i kuratorów. Przygotowana przez nią wystawa ponownie połączyła jej miłość do tradycyjnych technik rzemieślniczych i nowoczesne podejście do designu. Jak czytamy w materiałach prasowych, podkreślała znaczenie autentycznych materiałów, lokalnych metod produkcji oraz unikalnego charakteru ręcznie wykonanych obiektów. Polacy nie muszą jednak podróżować w stronę zaśnieżonej Szwajcarii, by docenić ten mariaż. Wystarczy bowiem wybrać się na stołeczną starówkę.

Na szlaku sztuki

Opiekę kuratorską nad częścią artystyczną sprawuje zaś Magda Bodis. To członkini zarządu Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie i dyrektorka Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W Concept_11 odpowiada za selekcję twórców i twórczyń. Z jej inicjatywy oglądaliśmy już prace Adriana Kolerskiego (działającego na styku malarstwa, obiektu i instalacji) czy Pawła Bownika (specjalizującego się w medium fotografii). Teraz obejrzymy tu obrazy Mishy Waksa z cyklu Oderwane. Artysta przygląda się procesowi odrywania się góry lodowej od lodowca. Nawiązuje w ten sposób zarówno do przemian zachodzących realnie w przyrodzie oraz tych, które wydarzają się w naszym życiu. Z tej perspektywy rzeczywistość jest czymś jednocześnie efemerycznym i zmiennym. Prace Waksa dokumentują więc rozpad, a jednocześnie opowiadają o momentach przejściowych.

Concept_11

Szeroki Dunaj 11, Warszawa

wstęp po umówieniu drogą mailową

Zobacz również
Słowo Roku 2024

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony