Czytasz
Czas na country – Lana Del Rey zdradziła styl nowego albumu

Czas na country – Lana Del Rey zdradziła styl nowego albumu

Lana Del Rey country Met Gala 2024

Wydała krążek mniej niż rok temu, a już zapowiedziała kolejny. Lana Del Rey poinformowała nie tylko o dacie premiery, ale też gatunku, czyli country.

Lana Del Rey i country: gwiazda w kowbojskich rytmach

Podczas ostatniej imprezy Billboardu Lana Del Rey wyznała, że jej zdaniem przemysł muzyczny zmierza w stronę country, a najlepszym tego przykładem są zdobywcy branżowych nagród. Można powiedzieć, że według wokalistki nadszedł czas na to, żeby zabrać swój sprzęt i wyjechać na wieś w celu nagrywania nowej muzyki.

Wygląda na to, że Lana postanowiła nie czekać na moment, w którym wszyscy rzucą się na kowbojskie rytmy. Już w tym roku przedstawi nam swój nowy album utrzymany właśnie w tej stylistyce. Kolejny krążek w dyskografii artystki zostanie zatytułowany Lasso, a jego premiera została zaplanowana na wrzesień.

Chciała oddać wypłatę, została nazwana czarownicą. Lana Del Rey znów posądzona o czary

Album nagrany pod okiem topowego producenta

Artystka zdradziła również, że podczas tworzenia nadchodzącej płyty współpracowała z jednym z najbardziej cenionych producentów i tekściarzy, czyli Jackiem Antonoffem. Duet nagrywał piosenki, przebywając w miejscach kojarzących się z muzyką country. Lana pokreśliła, że od czterech lat pozostawała w stałym kontakcie ze wspomnianym twórcą.

Co do country – artystka wydała w zeszłym roku cover piosenki Take Me Home, Country Roads z dyskografii Johna Denvera. Oryginalna wersja kawałka pochodzi z 1971 roku i jest uznawana za symbol Wirginii Zachodniej.

Sprawdź też

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone