Czytasz
Coldplay nie zmienił „Yellow” na „Orange”, ale… stworzył nowy utwór!

Coldplay nie zmienił „Yellow” na „Orange”, ale… stworzył nowy utwór!

Coldplay Yellow

Headlinerem festiwalu BBC Radio 1’s Big Weekend został zespół Coldplay. W związku z tym fani drużyny Luton prosili o dopasowanie tekstu piosenki do barw noszonych przez piłkarzy. Grupa zrobiła jednak coś innego, acz równie dobrego.

Coldplay: hit Yellow w nowych barwach?

Kiedy potwierdzono, że to Coldplay zostanie główną gwiazdą brytyjskiego festiwalu odbywającego się w Luton, fani piłki nożnej uznali, że członkowie zespołu powinni oddać hołd miejscowej drużynie. Wystarczyłoby, żeby Chris Martin wraz z kolegami nieco zmodyfikował kawałek Yellow. Kibice apelowali, by na czas koncertu kolor przewodni piosenki został zmieniony na pomarańczowy, ponieważ to właśnie on kojarzy się ze strojami noszonymi przez zawodników. Kolejnym argumentem był fakt, iż najwięksi przeciwnicy lokalnej drużyny pojawiają się na meczach w żółtych barwach.

Dawaj Chris, zrób to! Musisz, przyjeżdżasz do Luton tylko na jedną noc – nawoływał jeden z miejscowych kibiców. Kev Harper z klubu zwolenników Luton podkreślił, że tłum by to pokochał oraz wspomniał, że zespoły niejednokrotnie zmieniają styl występowania, więc dlaczego tak słynny zespół jak Coldplay nie może zmienić słowa piosenki na jeden wieczór.

Chris Martin zdeepfake’ował samego siebie. Po co?

Czy Coldplay uległ presji kibiców w sprawie Yellow?

Piosenka Yellow to dla Brytyjczyków jeden z najpopularniejszych przebojów. Pochodzi z debiutanckiego albumu Coldplay i pojawiła się na czwartym miejscu UK Singles Chart. Oznaczało to, że grupa na pewno nie zdecyduje się na pominięcie międzynarodowego hitu w festiwalowej setliście. Ostatecznie kultowa grupa nie odświeżyła swojego hitu, ale nie ma tego złego. Chris Martin zaśpiewał bowiem nowy kawałek o roboczym tytule Orange. Poniżej znajdziecie fragment!

Sprawdź też
Totem

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone