Czytasz
Czy Rihanna pojedzie w trasę koncertową? Wygląda na to, że nie

Czy Rihanna pojedzie w trasę koncertową? Wygląda na to, że nie

Rihanna R9

Czyżby Rihanna miała jednak nie pojawić się na stadionach? Artystka skupia się na życiu rodzinnym po narodzinach drugiego dziecka, zachowując jednocześnie silne imperium biznesowe.

Fałszywe doniesienia

Niedawno pojawiły się informacje o możliwej światowej trasie Rihanny. Zostały one jednak zdementowane, co rozczarowało osoby fanowskie artystki. Według źródła cytowanego przez Billboard te doniesienia były bzdurą.

22 października Daily Mirror z Londynu doniósł, że artystka planuje rozległą trasę koncertową na lata 2024 i 2025, podpisując umowę o wartości 32 milionów funtów z Live Nation. Jednak źródło o wysokim statusie, które było zaangażowane w rozmowy, zaznaczyło, że podana kwota wydaje się zmyślona i że nie ma jeszcze potwierdzenia co do touru.

Mimo że takie firmy jak Live Nation lub konkurencyjna AEG chętnie zarezerwowałyby i promowały trasę Rihanny, źródło informuje, że artystka nie zobowiązała się jeszcze do żadnych projektów koncertowych na rok 2024. Dodatkowo pierwsza z firm nie zarezerwowała jeszcze żadnych miejsc w salach koncertowych na ewentualną trasę. Zazwyczaj, gdy promotor zaczyna organizować trasę dla tak znanej artystki, dzwoni do różnych miejsc i prosi o klepnięcie różnych dat w ich kalendarzach.

Rihanna i ASAP Rocky pokazują światu rodzinne zdjęcia

Rihanna i tak ma dużo obowiązków

Popyt na trasę koncertową Rihanny i nową muzykę jest ogromny. Twórczyni jest jedną z najbardziej komercyjnie obudowanych osób z branży muzycznej, z 14 utworami numer 1 na liście Billboard Hot 100. Jej ostatni album to ANTI z 2016 roku, a ostatnia trasa koncertowa miała, która miała miejsce w tym samym roku, przyniosła ponad 110 milionów dolarów zysku. Od tamtego czasu Rihanna nie dała już pełnoprawnego biletowanego koncertu, choć wystąpiła m.in. podczas przerwy w Super Bowl w 2023 roku i na ceremonii wręczenia Oscarów (również 2023).

Sprawdź też
Luna Eurowizji

Pomimo że nowa trasa koncertowa przyniosłaby znaczne zyski z biletów i sprzedaży gadżetów, Rihanna nie jest w potrzebie finansowej. Według artykułu z Wall Street Journal z marca 2023 roku jej imperium biznesowe jest warte 1,4 miliarda dolarów, głównie dzięki sukcesom w sprzedaży płyt i firmie kosmetycznej Savage X Fenty, którą prowadzi we współpracy z luksusową marką LVMH. Dodatkowo artystka ma ważny powód, by nie wyruszać w trasę koncertową. W sierpniu 2023 roku urodziła swoje drugie dziecko, Riot Rose. Jej pierwszy syn, RZA, przyszedł na świat w 2022 roku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone