Czytasz
Od Opola do Chinatown. Oto Daria ze Śląska [Odkrycia Empiku 2022]

Od Opola do Chinatown. Oto Daria ze Śląska [Odkrycia Empiku 2022]

Daria ze Śląska

Daria ze Śląska, wokalistka znana również z działalności w The Party is Over, konkuruje o miano Odkrycia Empiku 2022. Teraz powiedziała nam nieco więcej o swojej karierze i życiu.

Odkrycia Empiku 2022: Daria ze Śląska o sobie

Najtrudniejszy moment w dotychczasowej karierze muzycznej

Daria ze Śląska: Chyba to nie był jakiś jeden moment, ale za najtrudniejsze uważam mierzenie się z innym punktem widzenia ludzi. Praca w zespole, zaufanie, odpuszczanie, inny tryb działania i inne charaktery… Choć brzmi to niewinnie, to czasami jest to droga przez mękę, jeżeli traktujemy się wszyscy serio. Oczywiście koniec końców wiem, że gramy do jednej bramki, ale kosztuje mnie to czasem dużo emocji.

Najważniejszy utwór nagrany w życiu

Daria ze Śląska: Myślę, że to Chinatown, czyli numer z gatunku gruz. Flashbacki z przeszłości i krótka historia o perspektywie dziecka, które stara się odnaleźć w sytuacji, w której alkohol staje się niestety członkiem rodziny.

Najważniejsza nauka wyniesiona z tworzenia muzyki

Daria ze Śląska: Na pewno nadal uczę się cierpliwości i zaufania, także do samej siebie. Cieszę się, że znalazłam odwagę do robienia rzeczy, które kiedyś były dla mnie nie do pomyślenia.

Najważniejsza osoba, która pomogła w karierze muzycznej

Daria ze Śląska: Myślę, że właściwie początek mojej drogi jako Daria ze Śląska, to poznanie Agaty Trafalskiej. Agata we mnie uwierzyła, pokazała, jak ważny jest tekst w piosence oraz przeprowadziła mnie przez proces pracy nad płytą we wszystkich jej aspektach. Zresztą do tej pory przypomina, że każdy szczegół jest ważny.

Najważniejszy zagrany koncert

Daria ze Śląska: Chyba najważniejszym dla mnie wydarzeniem był mój pierwszy koncert w opolskiej klubokawiarni OPO, wczesną jesienią 2021. Zagraliśmy wtedy wspólny godzinny gig wraz z dwoma kolegami. To był pierwszy raz, kiedy grałam na instrumentach przed publiką. Dotychczas tylko pisałam i śpiewałam. Z ciekawostek: pierwotnie ten koncert miał odbyć się latem, ale się rozchorowałam. W złości zaczęłam pisać. Właśnie dzięki temu powstał tekstu do Falstart albo faul.

Największe wyzwanie w dotychczasowej karierze muzycznej

Daria ze Śląska: Chyba sporym wyzwaniem było dla mnie dopasowanie się do pracy wytwórni. To mój pierwszy raz. Do tej pory wszystko, co muzyczne, robiłam sama lub z kolegą z zespołu. Lubiłam to. Teraz musiałam oddać sprawy w czyjeś ręce. Zaufać.

Sprawdź też
Daria ze Śląska

Najbardziej inspirująca osoba z branży muzycznej

Daria ze Śląska: Osoba, która bardzo mnie inspiruje i z którą szczęśliwie miałam okazję pracować nad płytą, to Olek Świerkot. Podziwiam go za jego muzyczną drogę, serdeczność i otwartość w trakcie wspólnego tworzenia. Jest niezwykle pracowity i cierpliwy. Poza tym oboje jesteśmy ze Śląska, może to też pomaga nam się dogadać.

Najbardziej wzruszająca opinia na temat swojej muzyki

Daria ze Śląska: Jakiś czas po wypuszczeniu Falstartu odezwała się do mnie osoba. Napisała, że cały jej rok był serią falstartów i niepowodzeń. Numer trafił do niej w najgorszym momencie i od tamtego czasu codziennie ją ratuje. Takie wiadomości utwierdzają mnie w przekonaniu, że to nie tylko pisanie piosenek dla siebie i o sobie. Wiem, że gdzieś ktoś się w tym odbija i łapiemy kontakt, nic o sobie nie wiedząc. To jest zajebista rzecz.

Listę nominowanych do Bestsellerów Empiku 2022 znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone