Czytasz
DJ Carpigiani: 5 najlepszych singli lutego

DJ Carpigiani: 5 najlepszych singli lutego

Pearl Charles. mat. promocyjne

Wjeżdżam z selekcją najlepszych nowych piosenek. Od teraz skupiam się na wyborze moich ulubionych piosenek z całego miesiąca. Oto TOP 5 kawałków z lutego.

Synthowy odjazd, rockowe zajawy i post-trap zza oceanu. Wojtek Sawicki wybrał pięć singli, które najbardziej przypadły mu do gustu w mijającym właśnie miesiącu.

Sweet Trip | Walkers Beware! We Drive into the Sun

Ten retromański, zanurzony w latach osiemdziesiątych sophisti pop otulony delikatną elektroniką to na razie mój ulubiony utwór bieżącego roku. Brzmi on jak alchemiczne połączenie muzyki Prefab Sprout, Go-Betweens i Diogenes Club (synthy!). Prawdziwy poptymistyczny diamencik.

Pearl Charles | Only For Tonight

Coś dla wiernych fanów bogato zdobionego, efektownego popu w stylu twórczości ABBY. Seventisowe, wieczorowe disco zawsze przyjmuję z otwartymi ramionami.

Se So Neon | Jayu

Koreański band raczy nas bardzo interesującym kolażem sofciarskiego alt-rocka z autotune’owym vaporwave’em. Z tej niebanalnej, acz chwytliwej mieszanki powstało coś w rodzaju hipnagogicznego coveru zaginionego utworu Todda Rundgrena. Wyfiołkowany rarytas!

Sprawdź też
Pink Floyd

Squid feat. Martha Skye Murphy | Narrator

Czy to post-rockowcy ze Slint? Czy obłąkani art-punkowcy z Les Savy Fav? Nie, to cholernie utalentowani Brytyjczycy ze Squid, którzy wyprawiają cuda w obrębie matematycznego łojenia. Narrator to ekscytujące zderzenie dozy szaleństwa z metodycznym podejściem do tkanki dźwiękowej.

Lancey Foux | Steelo Flow

Nowy amerykański rap to zdecydowanie moja rzecz. A jako że Playboi Carti jest jednym z moich ulubieńców na współczesnej scenie hiphopowej, to nie mógł umknąć mojej uwadze najciekawszy numer w dorobku wiernego naśladowcy rzeczonego artysty. W powyższym kawałku najbardziej imponuję mi jego witalność i fantastyczna wprost nośność. Steelo Flow ma w sobie wszystkie najlepsze cechy post-trapu. 

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone